Podporuji projekt

SRDCE PRO INDII

Co je Srdce pro Indii

Projekt Srdce pro Indii má za cíl pomoc a podporu základní školy v Kulu a školky v Joginder Naganu ve státě Himachal Pradesh.

Education_India

Školství je v Indii velice ožehavá záležitost. Stát nařídil povinnou školní docházku. Zároveň je ale na většině škol povinnost platit školné. To dostává ty nejchudší obyvatele do téměř neřešitelné situace, kdy porušují zákon tím, že děti do škol neposílají, ale neposílají je tam proto, že nemají peníze na školné.

Tuto situaci se snaží občas řešit filantropové, kterých v Indii není mnoho, a zřizují školy, kde mohou zdarma docházet ty nejchudší děti.

Jednou z takových škol je i škola Dr. Sharmy v Kulu. Samotný Dr. Sharma vložil do celého projektu svůj pozemek, na kterém nechal postavit a stále ještě staví školu pro místní děti. V tuto chvíli jeho školu navštěvuje 120 dětí, z nichž 20 by nikdy nemohlo do školy chodit, protože by jejich rodiny neměly peníze na to, je tam poslat.

Tato škola, aby se udržela nad vodou, potřebuje pravidelné finanční dotace. Svým projektem chci podpořit její fungování a pomoci tak více dětem, aby mohly získat vzdělání.

Education_India

Z každé cesty, kterou se mnou podnikneš do Indie, půjde 3 % na podporu této školy. Zároveň, pokud by ses rád stal donátorem této školy, napiš mi a já Ti ráda zašlu další, podrobnější informace.

Velice podobná situace je i při vzdělávání těch nejmenších dětí. Dětské školky navštěvují děti již od dvou let věku, ale moc hraček v nich nenajdete. Jedna učitelka má na starost zhruba 20 dětí v rozmezí od dvou do čtyř let. Děti se schází v holé, betonové místnosti, dělí se o pár hraček, sedí na starých kobercích a k dispozici mají jednu tabuli. Vláda zajistí tento prostor, učitelku a vařič, kterým si zároveň v zimě zatápí. To je vše.

Jednu z těchto školek, kterou jsem osobně navštívila a měla možnost si „zažít“ jsem se rozhodla adoptovat. Z každé cesty, kterou se mnou podnikneš do Indie, půjde 2% na podporu této mateřské školy. Zároveň, pokud by ses rád stal donátorem této školky, napiš mi a já Ti ráda zašlu další, podrobnější informace.