Chceš si užít Indii ve skupince a bez starostí? Pak je tu pro Tebe...

SPOLEČNÁ CESTA DO INDIE

Ráda budu Tvojí první volbou

Erika Slabá

Raději bys cestoval(a) ve skupince se zkušenými průvodci po boku?

Indie je můj život, a právě takovou Ti jí ukážu. Nezáleží na tom, kdo jsi a co zrovna Ty od této cesty čekáš, nezáleží ani na Tvém věku ani na fyzické kondici, dokonce vlastně ani nezáleží na tom, kolik vyděláváš. Indie může každému nabídnout jeho osobní cestu, jeho vlastní zážitky, jeho vlastní poznání.

Navštiv aktuálně připravovanou cestu:

Jaké benefity se mnou získáš?

Welcome dinner

Skutečně v rodinném prostředí

Znalost místních cen a poměrů

Budeš vědět co a jak

Společné placení bakšišného

Stálou přítomnost dvou průvodců

Máš na koho se obrátit

Co obsahuje cena za průvodcovské služby

  • Pomoc se zajištěním či přímo zajištění letenky
  • Pomoc se zajištěním víza
  • Poskytnutí informací o doporučeném očkování a seznamu doporučených léků
  • Zajištění ubytování a transportu po celou dobu pobytu
  • Placení bakšišného
  • osobní přítomnost a stálá přítomnost druhého průvodce (mého indického partnera nebo někoho ze spřátelených průvodců po Indii)
  • Doporučení při nákupech a stravování
  • Welcome dinner

Cena za průvodcovské služby je 15 eur/den/osoba. V této ceně je zajištění všeho výše uvedeného. Dále budeme společně platit bakšišné, na to je zapotřebí počítat 5 eur/den/osoba.

Taj Mahal, India

Lákají Tě stará sídla, kultury, historie a památky?

Můžeme spolu prozkoumat Mughalskou kulturu, vydat se po stopách Akbara Velikého, navštívit jeden ze sedmi divů světa, ale také chrámy vytesané do skály, monumentální paláce a prastará města.

Dáváš přednost přírodě?

Tak se mnou pojeď do Himalájí. Procestuj se mnou Ladakh, Kašmír, Himachal Pradesh. Dostaneš se na dosah horských velikánů a vystoupáš se mnou do výšky nad 5000 mnm. Uvidíš úchvatné scenérie rozeklaných údolí, divokých řek a ledovcových srázů. Zažiješ zblízka himalájsou džungli nebo poušť, která se rozprostírá všude, kam dohlédneš.

Příroda v Indii
Motorkářský zájezd, India

Toužíš po adrenalinu?

Můžeš na motorce nebo autem projet dvě nejvýše položené silnice na světě, nebo taky na raftu sjíždět slavnou Gangu. K dispozici je i paraglaiding a mnohé další kratochvíle.

Chceš si jenom odpočinout?

Můžeme to udělat na úžasných plážích v Goa, nebo v centru jógy a ajurvédy v Rishikeshi. Můžeš meditovat v ašrámu, nebo si jen užívat tepla, slunce a trochu toho zenového myšlení.

Pláž Goa, India
Život v Indii

Nebo chceš od každého něco?

Tak to dáme dohromady. Protože INDIE JE ZEMÍ, KDE NIC NENÍ NEMOŽNÉ. Tvou cestu přizpůsobím Tvým časovým i finančním možnostem a můžu Ti slíbit, že na ni NIKDY, ale skutečně NIKDY nezapomeneš.

Pojedeš-li se mnou, budu Tvůj průvodce, rádce a dám Ti jeden bonus navíc. Vždy s námi bude můj indický partner, který nás bude učit “Indii žít”.

Protože ani já nebyla profesionální cestovatelka,
dobře vím, z čeho máš teď obavy. Měla jsem je také!

“Jak se tam domluvím? Vždyť neumím hindsky!”
Toho se bát nemusíš. Velice dobře se domluvíš anglicky, ale ani to se mnou nebudeš potřebovat. Přeložím Ti vše, co budeš chtít a budu Ti k ruce při každé příležitosti.

“Okradou mě tam a třeba i něco horšího!“
Opět platí, že stačí dodržovat pár základních pravidel, a nic se Ti nemůže stát. Určitě Ti povím, co nedělat a čeho se vyvarovat. Daleko častěji ale potkáš lidi, kteří se s Tebou budou chtít vyfotit, než Ty, kteří Ti budou chtít něco ukrást.

“Je tam špína a hrozí, že tam chytnu nějakou nemoc!“
Pokud budeš dodržovat pár jednoduchých pravidel, nemusíš se ničeho bát. Dnes je již Indie zemí, která ví, že my, Evropané, jsme o něco citlivější a je připravena nám poskytnout právě tolik hygieny, abychom si neublížili.

“Co když tam onemocním? Funguje tam vůbec zdravotnictví?!”
Funguje. A musím říct, že vůbec ne špatně. Při poslední cestě jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži.  Vřele však doporučuji, mít určitě cestovní pojištění a základní lékárničku. Jak ji vybavit Ti moc ráda poradím.

Můžeš mít ještě další otázky. Prosím, napiš mi pomocí formuláře nebo na erika@indiaforever.cz a moc ráda Ti je zodpovím.

Těším se, že se právě Ty ozveš. Protože život, to je KARMA a před Tebou je cesta, která Ti může změnit život.

A nakonec snad ještě jeden důvod, proč tuto cestu podniknout. Pomůžeš tím dobré věci a podpoříš drobnou částkou školu v Kulu a školku v Joginder Nagaru. Více o této mé aktivitě se dočteš v části “Srdce pro Indii”.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Nejbližší společné cesty do Indie

Slova těch, kteří už Indii navštívili

těch, kteří se mnou absolvovali konzultaci, přípravu cesty nebo cestu samotnou

Naše společná cesta po Indii byla více než úžasná. Erika a Jogi byli skvělými průvodci a dokonale nás seznámili s kulturou, náboženstvím, historií a památkami. Eričina láska k Indii je znát z každého jejího slova a činu.  Díky Jogiho autu jsme se podívali i na místa, kam běžný turista nezavítá a nebyli jsme vázáni na vlaky a autobusy. Cestu vlakem jsme přeci jen nevynechali a byl to zážitek. Naše cesta začala Dillí a pomalu jsme se přesunovali do Goa. Nejkrásnější zážitek mám z džinistických klášterů, které jsou opravdu nádherné. Zklamáním pro mne naopak byla Mumbaj, vlhkost vzduchu umocňovala všudypřítomný nepořádek, který mi v jiných městech vůbec nevadil. V tomto jediném městě jsem cítila neklid a trochu strach. Jinak je Indie naprosto bezpečná. Indové jsou velmi milí lidé, a pokud respektujete tamní zvyky, opravdu se není čeho bát. Již nyní vím, že se chci do Indie vrátit a poznat další státy této nádherné země.
Iva Chmelařováproduktová manažerka
Cesta do Indie přišla úplně náhodou. Nikdy jsem o této destinaci neuvažovala a nikdy mne nelákala. O to větší byly zážitky z cesty, kterou nám Erika a Jogi naprosto profesionálně připravili. Erika se starala o to, abychom se toho co nejvíce dozvěděli a Jogi se staral o naší bezpečnost a to nejenom za volantem své Taty 🙂 Indie je pro nás úplně jiný svět. Na každém kroku jsem měla možnost si uvědomovat krásy naší planety a na druhé straně neuvěřitelný přepych, ve kterém žijeme. Spousta věcí mi rázem přišla zbytečná a malicherná. Indie mne dostala svou barevností, vůní a chutí. Indické jídlo bylo fantastické a možnost jíst v obyčejných restauracích či na ulici jsem velmi vítala. Bezkonkurenční byl masala čaj. Města a chrámy Radžastánu mne uchvátily. Asi nejvíce se mi však líbila Thárská poušť, kde jsme měli možnost spát pod širým nebem a pak návštěva farmy, kde se pěstuje koření v Goa. Nadšená jsem byla prakticky ze všeho. Jen návštěvu Mouse Temple mohu doporučit pouze silným povahám:-) Indii vřele doporučuji všem, kteří chtějí na chvíli vypnout či alespoň zvolnit. A bát se nemusí ani, kteří jsou nuceni držet nějakou dietu. Indická kuchyně je tak pestrá, že není problém najít dobré a kvalitní jídlo. Tak dobře jako při této cestě jsem se necítila léta. Moc děkuji.
Lucie Krejčívedoucí odlehčovací péče v Domě sociálních služeb
S Erikou jsme absolvovali dvou týdenní cestu z Dillí přes Radžastan, do Uttarpradéše až k Madhjapradéši a zase zpět. Byla to úžasná cesta plná dobrodružství, nových zážitků a dechberoucích příběhů i legend! Vřele doporučuji s Erikou vyrazit každému, kdo rád pozná Indii s člověkem, který je tam jako doma a přes to vám ve všem rozumí ❤️ Děkujeme! Rozhodně to nebylo naposledy... 😊😊😊
Terka a ZdendaPodnikatelé
Skvělá cesta, která mi dala nový pohled na svět a naše "západní hodnoty". Jasná a rychlá komunikace před cestou, vstřícnost a ochota, dobře složený tým spolucestujících, nádherné památky, horké dny, spicy indické jídlo, Masala chai s mlékem i pozvání na večeři do bytu průvodce Jogiho, to je barevná Indie, kterou jsem měla možnost s Erikou zažít.
Irena P. (50 let)ředitelka neziskové organizace
Byl to opravdu velice nádherný výlet se spoustou úžasných zážitků. Erika a Jogi byli skvělí průvodci, díky nimž jsme viděli život v Indii, dozvěděli se spoustu zajímavostí, vychutnali si indická jídla a dostali se na velmi zajímavá místa. Mezi největší zážitky patří návštěva Zlatého chrámu v Amritsaru, návštěva Dharamsaly a paraglidový let v Himalájích. Bylo těžké vstřebávat tolik podnětů během pouhých 17 dnů. Moc jsem si cestu užíval a někdy v budoucnu bych s nimi rád Indii opět navštívil. Velice děkuji.
MilanIT pracovník
Milá Eriko, téměř po půl roce koukáme na fotky z naší letní dovolené, kterou jsme trávili s Tebou v Himalájích. Moc díky za naprosto neopakovatelný a nevšední zážitek. I za to, jak ses poprala s našimi dost specifickými požadavky :o) Každopádně motorky v Himalájích stojí za to. Ještě jednou díky.
Sváťa a Zdeněk Polákovi
Ahoj Eriko, ještě jednou ti moooc děkuju za rady! Dalo mi to mnohem víc než pročítání průvodců atd... Zítra letíme, už se nemůžu dočkat!! :-) Potom se určitě ozvu :-) Měj se fajn, pa Šárka
Šárka Zemanová
Vážení budoucí minulí a současní cestovatelé i ti co cestujete prstem po mapě. Občas jste měli možnost číst poznámky, týkající se cesty po Indii s Erikou. Konečně jsem vstřebala zážitky a jsem schopna alespoň nějakého zhodnocení. I když pokaždé, když se podívám na nehybné záznamy z cest vzpomenu si na malou perličku, která se třeba k dané fotce váže. Už to, že tato dáma je schopna ukočírovat skupinu lidí , kteří se před tím vůbec neznali , je obdivuhodné . To , že sebou vezme ženskou od plotny , která dohromady nikde nebyla - tedy rozhodně ne mimo Evropu a neumí ani žbleptnout anglicky, což se ukázalo nepříjemné nejvíce na letištích a hraničních kontrolách, musela za mne vyplňovat spoustu nesmyslných lejster ( jestli si myslíte, že jste u nás zažili nějakou byrokracii , zaleťte si do Indie) a prakticky mne nepustit z očí, to je věřte mi, hodno obdivu . Na začátku cesty byla letiště. Na konci také. A mezi tím spousta neskutečných a bezpečných zážitků. Hodně lidí mne varovalo a strašilo, jaká je Indie hnusná, nebezpečná ....Nikdo z těch co mne varovali nikdy v Indii nebyli . Nedejte se zastrašit. Je pravda, že jsme poznávali a ochutnávali Severní Indii, Kašmír, Himaláje a jen několik málo dní jsme strávili v Dillí. Ano, Dillí mne příliš nenadchlo. Tedy, co se týká památek není moc co vytknout, ale město a lidé již nebyli tak zářící a čistí jako nahoře v horách. Ale myslím, že to je obecný jev . Konec konců dobře vím, jak nás, Pražáky mají rádi např . v Krkonoších. A přitom my za to fakt nemůžeme, že jsme se nenarodili někde jinde. Zpět do Indie. Co se děje nyní v Kašmíru ví asi jen ti, kteří tam jsou a ptáci, kteří tam snad svobodně létají - neslouží li jako živé terče . Ten nádherný kout Indie je obsazen vojskem a že to rozhodně nejsou kluci se vzduchovku přes rameno to mi věřte. Každý den vzpomínám na lidičky, které jsem měla možnost poznat alespoň letmo. Byli to obyčejní lidé, kuchař co pro nás na jezeře Dál skvěle vařil, medová paní a třeba výrobce kašírovaných krabiček to všechno jsou obyčejní lidé, kteří dělají co mohou, aby uživili své rodiny. Indové - alespoň ti, kteří vozili nás, byli rozhodně skvělí řidiči. Jinak bych tohle neměla možnost napsat:o) Vše bylo barevné, voňavé, veselé, cinkající, hravé - alespoň já to tak viděla a cítila. Ano, žebrající ženu s dítětem jsem také zahlédla, mrzáků a postižených je tam také dost - ale prosím, běžte se někdy podívat do nějakého většího města, nejlépe někam k nádraží, nebo k místům tzv . vybydleným. Lidé jsou všude stejní, mají většinou dvě nohy, dvě ruce, hlavu, ale v Indii mají i trvalý úsměv. Nemají pomalu co jíst, bydlení taky nic moc, zdravotní péče rozhodně není pro každého a školy se platí a to i základní. V zemi je +/ - 40 procentní nezaměstnanost, ale ti lidé se usmívají a jsou milí. Ano, mnozí si za to, že si je vyfotíte řeknou o peníze ale zdaleka ne všichni a pak , vy by jste si neřekli ? Často gestem dají najevo , že se fotit nechtějí vůbec a nebo za peníze - a pak je to na vás. (Voda stojí od 20 rupií výše a náš kuchař měl plat 600 rupií .) Fakt by jste si na jejich místě neřekli ? Paní Erika přesně zná místa, kam s námi půjde, kudy a s kým. I to ušetřilo hodně peněz a snížilo riziko vydání se příliš z peněz. Věděla jaké jsou ceny za co, jaké spropitné se má dát i to, že peníze až po splnění požadavku a přesně znala hotely, které jsou bezpečné a čisté. Ano i některé hotely jsou v Indii čisté. Tedy, nemáte li přílišné nároky . Ale čisté povlečení bylo všude, ručníky také a to se nejednalo o luxusní a drahé hotely - tedy až na dva. Ale ani ty se mi nezdály předražené - na to co poskytovaly . Výlety byly naprosto úžasné Město starší než historie sama - Váránásí působilo trochu děsivě a ponuře, ale - ranní obřad otvírání řeky Gangy byl úžasný zážitek. I tam jsme měli zajištěnou bezpečnost. Chodil s námi řidič, na Inda obrovský chlap a nikdo si netroufl nás obtěžovat. Neskutečný zážitek bylo navštívení Opičího chrámu. I tam znala paní Erika opičího muže. Tento trochu podivný ale nesmírně sympatický pán měl místní opice vycvičené. Jinak, opice v Indii je opravdu nebezpečné zvíře, zákeřné a trochu zlověstné, sama za sebe je ráda nemám. ) A jen proto bylo možné zažít s nimi zajímavé okamžiky, které bych si s radostí nechala ujít, už proto, že cesta zpět musila být pro našeho řidiče , upraveného a navoněného sikha dost utrpením ( opice totiž dost páchnou ), ale musím uznat , že pro ostatní to byl vcelku radostný zážitek. Každý domluvený řidič nás hlídal, dokonce i malý rikšák v Dillí na nás dával pozor, a zlým pohledem střílel po těch, kdož nás chtěli obtěžovat . Ono ani s tím obtěžováním to nebylo tak zlé. Stačilo dát najevo, že nic nechceme, nic kupovat nebudeme a byl klid. Nikdo se nás nedotýkal, nikdo nás nikam násilím netlačil, a všichni se pořád usmívali . Paní Erika určitě měla prsty i v počasí. Všude a vždy bylo nádherně. V horách, kde se počasí mění z minuty na minutu a kde bývá díky počasí hodně nebezpečno i v těch horách začalo mírně krápat až když jsme sjeli na bezpečnou cestu . Že vládne počasí jsme se přesvědčili i v Agře, kde nad Taj Mahalem bylo modré nebe, stejně modré jako její oči. ( Pro ty , kteří nevědí, Agra je jedno s nejhůře smogem postižených měst a vyfotit tuto památku lze povětšinou jen s šedavým pozadím ). Na našich fotkách je Taj Mahal na modrém pozadí - bez filtru .) Hodně jsme cestovali autem, ony vzdálenosti mezi památkami jsou opravdu velké a tak jme si mohli v bezpečí a příjemné teplotě ( všechna auta byla klimatizována ) prohlížet pestrost a chaos který nás obklopoval. Jak to vypadá na silnicích v Indii se popsat nedá . Za mne přiznávám, mne to velmi bavilo, připadala jsem si jako maličký mraveneček ( bezpečně usazený v autě ) v obrovském mraveništi. ( Dillí je skoro tak velké jako naše republika a má myslím více obyvatel. ) Díky paní Erice jsme měli jistotu, že tam kam jedeme, tam opravdu dojedeme. Pokud tam dojet chceme. Ne vždy se někomu z nás chtělo a ani to nebyl problém . Prostě zůstal na hotelu . Potíže zdravotního charakteru, no někdo něco řešil, někdo ne . Ale - ono průjem můžete dostat i v Kašperských horách . Rozhodně to nebylo nic hrozného. A pak, když zbytečně neriskujete a jíte jen co projde určitou teplotou a jste přesvědčeni, že vám nic nebude, tak vám nic nebude. Ono dost věcí je totiž v hlavě a pokud někdo jede kamkoli s tím, že mu tam určitě bude špatně, tak mu tam určitě špatně bude. Kromě toho paní Erika věděla, co a jak jíst a hlavně kde. I to je velmi důležité. Ano dá se jíst jen v hotelech, ale to je obrovská škoda. A popravdě, i tam se můžete potkat s nějakým bacilem. Pro ty, kteří jsou zvědaví na to,co jsme jedli,podívejte se na recepty,které má paní Erika na svých stránkách. A to byla další věc ze které jsem měla obavy. Z pálivých jídel. Díky paní Erice jsem byla bez obav. Nebyl problém se případně zeptat, ale. a to mne překvapilo nejvíce, nikdy a nikde nebylo jídlo tak ostré, že by se nedalo pozřít.Před tím mne také " znalci " Indie varovali. Na dosti místech prodávali nápoj lassí , tak trochu jako rozředěný jogurt a to buď s ovocem a nebo jen tak, příp. se solí. Mňam. Za cestu nasbírané zážitky by vydaly na knihu, psát minutu po minutě se ale nedá a pak, pokud se sami nevypravíte tak stejně ani sebelépe napsaná kniha vám nedokáže přiblížit to, co zažijete. Pro mne tato cesta byla cestou nádhernou, doslova bez mráčku, obohacující a tak trochu uklidňující. Dožiji li se znovuotevření Kašmíru , ráda bych se tam vypravila ještě jednou . Eriko moc děkuji , bylo to nádherné . Eva
Eva VackováOsobní asistentka