Smažená okra

Smažená okra v těstíčku

Okra, plody ibiškovce jedlého, v Indii nazývané „LADY FINGERS“ – naše evropská kuchyně příliš tuto úžasnou plodinu nezná. V Indii se bez ní neobejde žádná správná tabule. Hned několik mých příštích receptů bude právě o ní. Má velice příznivé účinky na trávicí trakt a je dokonalá při redukční dietě. Takže pojďte se se mnou naučit, co všechno se z ní dá připravit a já si jsem jistá, že ji začnete milovat stejně jako já.

A ještě než se pustíme do prvního společného receptu, malé doporučení. . . Okra se dá zakoupit na internetu. Ne vždy ji ale seženete čerstvou. Častěji ji koupíte už naloženou. Já, když používám naloženou okru, tak plechovku vysypu do sítka, rychle opláchnu silnějším proudem vody, nechám pořádně okapat a pak se už dá použít téměř stejně, jako čerstvá.

Ingredience:

Postup:

Pokud máte čerstvou okru, odřízněte stopku a koneček každého plodu.  Nakrájejte na menší kousky, ideálně podélně. Dejte do skleněné mísy a zasypejte čajovou lžičkou mletého chilli, ½ lžičkou kurkumy, mangového prášku, soli a zázvorového prášku nebo zázvorové pasty. Poté zasypejte ½ hrnku (cca 1 dcl) sojové mouky. Všechno velice dobře promíchejte a nechte 30 minut odstát.

Poté na pánvičce rozpalte kvalitní slunečnicový olej. Okru dejte na rozpálený olej. Přikryjte pokličkou a 5 minut restujte. Kousky otočte a orestujte i z druhé strany, teď již bez pokličky. A lahodné jednohubky jsou připravené k podívání. Skvělé budou chutnat spolu s dipem z bílého jogurtu :o)

Koření můžete zakoupit na našem eShopu www.madeinindia.cz !

Přeji dobrou chuť! :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.