Školní přednáška

Školní přednáška, aneb jak jsem si vyzkoušela být paní učitelkou

Dneska jsem si vyzkoušela, jaké to je být paní učitelkou. Tedy vlastně úplně jinak. Paní ředitelka naší základní školy požádala, zdali bych mohla mít pro sedmáky – osmáky povídání o Indii. No a co bych já neudělala pro školou povinné děti :o)

Byla jsem z toho nervóznější, než když dělám přednášky pro dospělé, a to především proto, že jsem nevěděla, co mě čeká a pak také proto, že jsem na celé povídání měla jen 45 minut.

Několik hodin jsem si připravovala co nejzábavnější program a v pátek ráno s úderem osmé jsem se všemi svými pomůckami byla na místě.

Připojit počítač, nachystat prezentaci, připravit si videa, vyzkoušet, jestli funguje zvuk a laserové ukazovátko. Vše bylo funkční a tak hodina, která měla začít v 8.45, musela být přece korunovaná úspěchem.

V 8.50 jsem začala být opět malinkatě nervózní a přemýšlela jsem, jestli jsem náhodou neměla být někde jinde. V jiné učebně nebo třeba v úplně jiné škole :o) V 8.55 jsem si začala říkat, že nejspíš došlo k nějakému nedorozumění. V 9.00 se nahrnuly děti i s panem učitelem, který se omlouval s tím, že to prostě nestihl dříve.

Takže jsem nakonec měla 30 min na to, abych dětem ukázala to NEJ z Indie…Naprosto nereálný požadavek :o(

Ale snad se nakonec alespoň trochu povedlo. Děti byly zvídavé, některé dokonce už o Indii slyšely a jedinci dokonce věděli, kde se nachází. Zavrhla jsem vyprávět jim o geografii nebo historii, ale zaměřila jsem se na zážitky, které mě při mém putování Indií provází. A víte, co nakonec mělo největší úspěch? Moje videa, byť neumělá, o tom, jak se dá hrát s opičkami, jak vypadá cesta ve výšce 5200 m n. m., jaký náklad se dá uvést na jednom návěsu a jak se vyrábí džus z cukrové třtiny.

Tak nevím, asi jsem je moc nevzdělala, ale snad si alespoň při hodinách skutečného zeměpisu nebo dějepisu vzpomenou, že Indie je tak různorodá, že si každý v ní může najít to své, něco, co ho pobaví, inspiruje a potěší.

 

PS: Jak jsem z toho ze všeho byla úplně zaskočená, tak jsem nezvládla udělat ani jednu společnou fotku. Tudíž, pojďte se  místo na fotky podívat na video, které se dětem líbilo nejvíce.

 

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.