Sestra Marie

Setkání se sestrou Marií Goretti v Praze

Snad každý, kdo navštívil Indii, měl po svém návratu chuť udělat něco pro ty nejchudší – pro děti, které nemají rodiče a žijí na ulici, pro rodiny, které mají strach, že nenakrmí své děti, pro generace těch, kterým se nedostává vzdělání. A bez vzdělání nenajdou dobrou práci. Bez práce nemají peníze na to postarat se o své děti. Dělají podřadné, těžké a nebezpečné práce. Jsou nemocní, umírají. . .  A děti končí na ulici. . .

Je mi velkou ctí, že můžu znát ty, kteří neměli jen chuť, ale skutečně něco udělali. Pro mne jednou z nejvýznamnějších osobností, ženou, která svoji mateřskou lásku rozdala stovkám dětí v Indii, je sestra Maria Goretti. Tato řeholnice celý svůj život věnuje právě tomu, aby se i těm nejchudším dětem dostalo alespoň základního vzdělání. S podporou Katolické diecézní charity pracuje na projektu Adopce na dálku a díky jejím aktivitám již stovky dětí dokončily své vzdělávání, začlenily se do života a mají šanci vymanit se z té nejhorší chudoby.

Sestra Marie

Kromě svého vlastního projektu „Srdce pro Indii“ jsem nemohla odolat a musela začít spolupracovat s touto charismatickou ženou. I já jsem adoptovala svojí malou indickou holčičku. :o)

A právě 13.12. byla sestra Maria v Praze. Naše předvánoční setkání mě naplnilo velkým optimismem na jedné straně a velkým steskem na straně druhé. No jo, už to jsou 3 měsíce, co jsem byla v Indii naposledy. :o( A ještě chvíli se tam zase nedostanu. Ale právě setkání jako to dnešní mě znovu a znovu utvrzují v tom, že milovat Indii má pro mě ještě jinou, snad by se dalo říct že duchovní, dimenzi.

Sestra Marie

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.