Made in India – objednejte si něco z bohatství, které Indie nabízí

Indie je země neomezených možností. Země, ve které se ještě stále dá objevit pravá rukodělná práce. Taková, která se často dědí z generace na generaci několik stovek let. Pokud zrovna teď nemůžete vyrazit se mnou a přivést si to nejlepší, co Indie nabízí, můžete si objednat něco z bohatství, které Indie nabízí v této Facebookové skupině Made in India.

Koření

Indie je jedním z největších vývozců koření. Její kuchyně je bohatá na vůně a chutě, které jsou sice exotické, ale velice rychle si je zamilujete. Obrovská nabídka koření obsahuje nejen jednodruhové balíčky, ale také směsi koření, tzv. MASALY. Ke každé směsi koření vždy přikládám i recept, na co například se dá dané koření využít.

Zároveň všechno koření, které přivážím, je zcela čisté, BEZ přidaných glutamátů, a může se používat i do bezlepkové kuchyně. Koření kupuji od jedné malé rodinné firmy v Jothpuru, kde se tradice pěstování, nákupu a zpracování koření dědí už v páté generaci. Mám tuto firmu velice ráda, protože dnes ji vedou dvě dcery majitele. Ženy v Indii jsou v trochu jiném postavení než u nás v Evropě. Málokdy zde ženy vedou nějakou firmu a o to raději u nich nakupuji.

Co všechno si můžete objednat:

1. Jednodruhové balíčky:

 • Chilly
 • Černý pepř
 • Kardamon černý, zelený
 • Skořice
 • Muškátový oříšek
 • Šafrán
 • Vanilkový lusk
 • Kurkuma

2. Směsi:

 • Chai Masala – směs na přípravu pravého indického čaje
 • Chicken masala – směs na přípravu kuřecích pokrmů
 • Garam masala – směs obsahující koriandr, výborná pro přípravu zeleninových pokrmů
 • Aloo masala – koření pro přípravu bramborových pokrmů
 • Biryani masala – koření pro přípravu rýže a rýžových pokrmů

 

Koření dovážím v gramáži 50 nebo 100 gramů. Cena za většinu koření je 100 Kč za 50 g. Výjimku tvoří Kardamon, Vanilkový lusk a Šafrán, kde ceny jsou následující:
Kardamon černý, zelený – 50 g. 150 Kč
Vanilkový lusk – 1 ks 50 Kč
Šafrán 10 g – 250 Kč

 

Pokud budete mít zájem o jiné, speciální koření, neváhejte se zeptat.

Směs cukru a bylinek pro dobré trávení. V Indii se užívá po každém jídle.

ČAJ

Indický čaj je věhlasný po celém světě. Nejznámější je ASÁM, DARJELING, ale dováží se různé černé i zelené čaje, fermentované a čistě přírodní sušené čajové lístky. Sama mám nejraději čistý zelený čas z Himachal Pradeshe, který roste ve výškách nad 2000 mnm.

Čaj dovážím ve 100 g balení a cena je jednotná 100 Kč/100 g. Stačí si vybrat, jaký chcete. Všechny čaje jsou sypané.

Pokud byste chtěli dárkové balení čaje, počítejte s cenou 350 Kč za 100 g.

 

LÁTKY

Miluji Indické látky. Čisté hedvábí nebo směs bavlny a hedvábí. Lehký, nemačkavý materiál, který se dá nosit od jara do podzimu. Barvy, které u nás neuvidíte, vzory od těch zcela tradičních až po dokonale moderní.

Pokud mi dáte důvěru, stačí poslat, kolik metrů látky chcete, zda to má být čisté hedvábí nebo směs s bavlnou, jaký typ vzorů a barva. Přivezu vždycky několik variant a můžete si vybrat.

Cena za 1 m hedvábné látky je 300 Kč.
Cena za 1m směsi hedvábí a bavlny 250 Kč.

 

Látky s klasickými vzory, směs hedvábí a bavlny:

 

Látky nakupuji v Jaipuru, který je svojí výrobou látek proslulý. Místní výrobny si látky jak upředou, tak i nabarví. Celý proces můžete pozorovat, pokud se se mnou vypravíte do Rajastánu. Firmičky, se kterými spolupracuji, jsou rovněž čistě rodinné ale především zaměstnávají několik desítek přadlen, tiskařů, barvičů a prodavačů. Díky tomu je zase v Indii o pár chudých méně.

Takhle to vypadá, když si z indické látky z čistého hedvábí nechávám ušít šaty na kašmírskou svatbu.

Pokud byste místo látky chtěli například přivést SÁRÍ, ani to není problém. Jelikož to je vlastně jen dlouhý kus látky, vztahují se na něj pravidla viz výše.

 

ŠÁTKY

Indie je šátkovou velmocí. A nikdo mě o ničem jiném nepřesvědčí. Šátky nosí především ženy, ale uvidíte je i u mužů. Vyrábí se z vlny, bavlny, hedvábí nebo různých směsí. Barev a vzorů je více méně nekonečné množství. Můžu Vám přivést obyčejný bavlněný šátek za 150 Kč, nebo také šátek z pravé kašmírské vlny nejvyšší jakosti dovezený přímo z Kašmíru za cenu 3800 Kč. No a jasně že všechno mezi tím. U šátku je ideální objednat si barvu a kvalitu + info o rozpočtu. Tomu se pak při samotném výběru přizpůsobím.

 

Tibetská deka

Tibetská deka z kašmírské vlny

 

ozdobný šátek

Ozdobný šátek nejen zahřeje.

 

Teplý zimní vlněný šátek.

Teplý zimní vlněný šátek.

 

Klasický šátek z pravé kašmírské vlny.

Klasický šátek z pravé kašmírské vlny.

 

 

Dále je možné objednat si dovoz Kešu oříšků, šperků, kožených výrobků nebo jen drobných suvenýrů z mramoru – např. sošky slonů, svícny, vonné tyčinky.

Miluju dále indickou Ajurvédskou kosmetiku, která je zcela přírodní a např. značky jako HIMALAYA nebo ORGANIC se uchytily nejenom v Asii ale postupně dobývají i Evropu a Ameriku.

No a nakonec, můžu za Vás navštívit i tibetskou lékárnu nebo lékaře se specializací na ajurvédu. Zde je ale již nutná osobní konzultace.

 

Fotky produktů a ceny budu postupně doplňovat právě na Facebooku. Do skupiny račte tudy >>>

 

Těším se, že Vám výrobky z Indie udělám radost.
Vaše Erika

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.