Knedlíčky MOMO

V Indii se prolíná několik různých druhů kuchyní. Obzvláště v Himalájích najdete pokrmy indické, tibetské, čínské, ale také například pákistánské. Já jsem se poprvé s knedlíčky MOMO setkala v Ladhaku a musím říct, že zde mě naprosto nadchly. Ty poctivé, s láskou připravené, stojí za to vyzkoušet.

Momo je původem  tibetský knedlík podávaný s náplní, který existuje v mnoha variantách. Momo můžeme mít s masovou náplní, se sýrovou náplní nebo se zeleninovou náplní, s mrkví, cibulí a zelím. Ale záleží na každém, jakou náplň si vytvoří. Já jsem vyzkoušela tu zeleninovou a jsem si jistá, že vám také bude chutnat. Někdy příště určitě dodám i recept s masovou náplní :o)

Ingredience:

  • cibule
  • olej
  • sůl
  • 1 kávová lžíce sezamového oleje
  • 900 g zeleniny – zelí, mrkev, zázvor, česnek
  • 2 misky hladké mouky
  • kmín
  • 2 polévkové lžíce sójové omáčky
  • studená voda

Postup:

Nejprve si připravíme těsto, příprava je jednoduchá. Promícháme 2 misky hladké mouky se čtvrt až půl sklenicí vody, přidáme půl lžičky oleje a trošku soli. Vodu i olej přidáváme opatrně, těsto zaděláváme asi 4-5 minut, mělo by být jemné a vláčné. Těsto necháme odstát v pokojové teplotě a mezi tím si připravíme zeleninovou náplň.

Cibuli, zelí a mrkev nakrájíme nadrobno. Do pánve dáme olej, osmažíme cibuli, přidáme česnek, zázvor, zelí a mrkev, směs osolíme. Když zelenina změkne, je hotová.

Následně z těsta vyválíme placku a vykrájíme kolečka zhruba o průměru 10 cm. Na dně pařáku necháme vařit vodu. Na každé kolečko těsta vložíme zeleninovou směs, přehneme a okraje přitiskneme. Místo, kde překládáme okraje, potřeme vodou. Pařáček potřeme olejem, aby se knedlíčky nepřilepily, vaříme v páře 5 až 7 minut.

A můžeme podávat. Přeji vám dobrou chuť :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.