Dopis z Indie

Dopis z Indie o mé adoptivní holčičce

Dostala jsem dopis z Indie. Píše mi opatrovnice mojí adoptivní holčičky.

Dopis z Indie

„Drahá paní Slaba, píšu Vám jménem Aradhyi. Děkuji za poslední dopis, který jste jí poslala. Chtěla jsem jí ho přečíst, ale já sama neumím anglicky. Dopis jsem ale vzala do centra Kannada a tam mi jej pomohli přeložit . . . „

Aradhya je šestiletá holčička. Její maminka zemřela na rakovinu a tatínek patří mezi ty nejchudší zemědělce. Mají malé políčko, které jim dává základní obživu, ale neuživilo by je, a tak se Aradhyin otec nechává najímat na sezónní práce. Jelikož sám má nemocné ledviny, těžká a namáhavá práce  je pro něj velice vyčerpávající.

Díky několika stovkám měsíčně může Aradhaya chodit do školky, má teplé jídlo, uniformu a dostává se jí základů vzdělání. A taky má šanci alespoň chvílemi žít život dítěte a ne malého dospělého, který už v šesti letech má své povinnosti.

Včera měla Aradhyia narozeniny. Zrovna na Štědrý den. Je jí 6. A tak jí alespoň takhle na dálku posílám přání jen toho nejlepšího a věřím, že i přes těžký začátek jí život přinese štěstí, lásku a naději.

V březnu bych se s ní měla opět potkat. Už se moc těším.

Dopis z Indie

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.