Biryani z Manali

Biryani z Manali

Recept na Biryani jsem vám už jednou popisovala, tento způsob přípravy je tak trochu jiný, spíš domácí. Ve státe Himachal Pradesh to není úplně typické jídlo, zcela specificky se v něm nepoužívá jen maso ale i kuřecí vnitřnosti (žaludek, játra a srdce) . Ale moji přátelé, kteří mi jej ukázali, tvrdí, že doma si vždy připravíte to nejlepší a hlavně, můžete libovolně kombinovat a experimentovat. Tak ho pojďte se mnou vyzkoušet. Za mě – jednoduchá příprava a vynikající chuť. Tak jdem na to :o)

 

Co potřebujete:

  • ¼ kuřete nebo slepice i s droby
  • 1 hrníček rýže
  • 2 čajové lžičky koření pro přípravu Biryani
  • ½ čajové lžičky Flavour nebo Indian masala (základní směsi koření pro přípravu indické kuchyně )
  • Cibule, česnek, chilli
  • Sůl
  • Kvalitní 100% slunečnicový olej

Biryani z Manali

Postup:

Nejprve dejte vařit kuřecí maso. Poté na pánvi rozehřejte olej a přidejte na drobno nakrájenou cibuli a nadrcený česnek. Orestujte a přidejte také na menší kousky nakrájené kuřecí (nebo slepičí) droby. Zároveň oberte a na menší kousky nakrájejte kuřecí (slepičí) maso a jakmile budou droby měkké, přidejte maso k nim. Okořeňte Flavour nebo Indian masalou, chilli a nakonec osolte.

Ve vyšším hrnci také rozehřejte olej a dejte na něj koření Biryani. Restujte dokud se koření řádně nerozvoní, ale opatrně, aby se nezačalo pálit. Jakmile se koření rozvoní, přidejte suchou rýži a společně s kořením ji cca 5 minut restujte. Jakmile bude rýže orestovaná, zalejte celou směs 2 hrníčky teplé vody a rýži vařte dokud nebude měkká.

Nakonec uvařenou rýži smíchejte s masovo – drobovou směsí. Před servírováním posypejte čerstvou nasekanou koryandrovou natí nebo jarní cibulkou.

Ať Vám toto jednoduché ale vynikající jídlo chutná :o)

Biryani z Manali

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.