Beatles v Indii

Dnes jsem si přečetla zajímavý článek: Beatles v Indii. V krátkosti se v článku píše o tom, že: „Právě před půl stoletím byla skupina Beatles na svém úplném vrcholu. V únoru 1968 se všichni čtyři vydali do indického ášramu, tedy do jakéhosi opatství, meditovat, skládat písně a odpočinout si od popularity. Legendární indickou výpravu slavné čtveřice připomíná od tohoto týdne výstava otevřená, kde jinde, než v Liverpoolu.“ (Citace z článku na www.irozhlas.cz)

Tak nějak mě tento článek zaplavil vzpomínkami na mé setkání s Beatles v Indii. Stalo se to právě v Rishikeshi, kde do dnešního dne stojí pozůstatky ašrámu, kde Beatles žili, bydleli, meditovali a skládali.

Je zajímavé, že když se v Indii zeptáte běžného Inda, kdo jsou Beatles, obvykle Vám nebude umět odpovědět. Znalost evropské nebo americké popové scény je v Indii mizivá. Sláva, tolik rozšířená u nás, se v Indii stává něčím zcela opomíjeným a zbytečným. Je to prostě jiný svět a tak se nedivím, že Ringo, John, Paul i George zde našli svůj útěk před neustálým světlem kamer a popularitou, která jim brala jejich vlastní životy.

Nejsem slavná jako oni, ale svůj klid jsem zde našla i já. Dnešek mi to tak nějak zase a zase připomenul. O Rishikeshi Vám toho určitě brzo napíšu více :o) dneska alespoň tato vzpomínka a pár fotek na místa, kudy se procházeli a kde tvořili slavní „Brouci“.

 

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.