9. – 10.10.2019 Svatba mojí drahé přítelkyně Kavity

O Sedmi sestrách jsem Vám psala už několikrát. Jsou to prostě fajn holky a já si ohromně vážím toho, že dnes jsme už více přítelkyně než nějaké „obchodní partnerky“.

Sestra číslo 5 – Kavita – se mi vdala :o) a já byla alespoň částečně u toho.

Indická svatba je něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí u nás. Svatbu za normálních okolností plánují a organizují rodiče, ale protože Kavitin tatínek již před několika roky zemřel, do příprav se zapojilo celé sesterstvo. A byl tady ještě jeden velký rozdíl mezi touto a běžnou indickou svatbou – tahle nevedla ke spojení dvou rodin nebo jinému holportu. Byla to prostě a jednoduše svatba z lásky.

I přes tyto výjimky se ale jednalo o indickou svatbu se vším všudy. Nekonečné procesí hostí, jídlo, pití, zábava a cena toho všeho se musela vyšplhat do astronomických výšek ?!? ano, i zde platilo to, že rodina musela investovat několik tisíc dolarů, aby bylo náležitě oslaveno zahájení společného života Kavity a Bhupeshe.

Svatba začala večer, a to tím, že si ženich přijel pro nevěstu na krásně vyparáděném koni. Za ním šli příbuzní a svatební hosté. V průvodu nechyběla ani dechová kapela a zpěvák. U nevěsty se průvod spojil s dalšími příbuznými a společně se vydal na vlastní svatební místo. To bylo pod širým nebem, pouze pod plátěnými přístřešky, osvětlené tisíci barevných žárovek, které byly rozvěšené po stromech a ozdobené různobarevnými květy. Právě teď nastal čas, kdy všichni přejí novomanželům. Nekonečně dlouhá procedura všechny unavila takže to, že pak následovala slavnostní večeře, nám opravdu přišlo vhod. Slavnost trvala celou noc a pokračovala i den následující . . . Opravdu vyčerpávající :o)

Nevylíčil jsem zde všechny ceremonie a obyčeje, což ostatně ani nebylo cílem. Jen jsem vám chtěla přiblížit, jak to na takové indické svatbě vypadá.

Krátký souhrn na závěr:  Na svatbě se sešlo asi 2000 hostů, vesměs příbuzenstvo, a celkové náklady dosáhly 600000 rupií (tj. přibližně 200000 Kč)

A ptáte se, jestli jsou manželé šťastní a jestli jim to spolu klape? Bez jakýchkoliv pochyb odpovídám ano. Je to až neuvěřitelné, ale v Indii rozvod prakticky neznají. Prozatím.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.