8.7. 2019 Jezero Dál

Nádherné, barevné, plné lodiček a gondol. To je jezero Dál. Kdo by nevěděl, že jste v Indii, kdo by se nepodíval na kormidelníka a nezaregistroval plovoucí lodičky s obchodníky nabízejícími cokoli, co by mohlo být na prodej, mohl by si myslet, že jste na jiném kontinentě, v jiné zemi – nabízely by se klidně třeba Benátky.

My ale srdnatě nastupujeme na indickou gondolu a užíváme si ničím nerušenou plavbu.

Tady potkáváme loďku s prodavači stříbra, vedle míjíme koupací loď, za chvíli k nám dopádluje prodejce krabiček a už za chvíli jsme nadšeni z plovoucích zahrad. Kolem létá nepřeberné množství vodních ptáků a potkáváme i místní, kteří si místo auta nebo rikši po ránu nastartovali lodičku na vlastní pohon.

První zastávka je ve výrobně ozdobných krabiček, sošek apod.  Všechny nádherné nesmyslíky se zde vyrábí metodou kašírování, o které já sice moc nevím, ale paní Eva jí zná natolik důvěrně, že jí bylo nabídnuto v této manufaktuře místo a to přímo místo kresličky kašírovaných krabiček.

Tak nevím, v životopise by se to asi vyjímalo zajímavě, ale jelikož jsem slíbila, že všechny vrátím v pořádku domů, musím Eviným jménem nabídku odmítnout.

Druhá zastávka je pak v domě Hany Lady – medové královny. Tato věkovitá dáma je velice nezvyklé stvoření. Malinká, baculatá, sama připomíná včelí královnu a jako pravá královna řídí veškerý ruch kolem.

Tak schválně, co byste řekli na lžičku lotosového, opiového nebo hašišového medu?

Gondola nás ale už zase odnáší zpátky na pevninu a po malém odpočinku vyrážíme zase na souš.

Po prohlídce nejkrásnější Srinagarské mešity jsem celou partičku vytáhla na návštěvu k rodině kamaráda. Ať mají prostě tu Indii opravdu z blízka. No a večer se zase jedna návštěva dostane až k nám na hausbót. Prostě klídek, pohoda a zábava po indicku :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.