5.4. Čtvrtek v Nazaretu

5.4. Čtvrtek v Nazaretu

Některé zážitky je zapotřebí prožít a vstřebat. Mezi ně patří i poslední den v Izraeli. Od Galilejského jezera jsme vyrazili do míst, které jsou nerozlučně spjaté s dětstvím a dospíváním Ježíše Krista.  Ze vzpomínek a prožitků vypadly všechny myšlenky na spory mezi Araby a Židy, na podivné hranice, které jsme museli nesčetněkrát přejet, na velké cedule „Obyvatelům Izraele vstup zakázán“.  Teď jsme prostě jen na místě, které je sice z většiny obydleno Palestinci, ale všude, na každém kroku můžete cítit a vnímat historii plně spojenou jen s křesťanstvím. Nádherný chrám Panny Marie a druhý, o něco menší Sv. Josefa. Obrazy a mozaiky zaslané z celého světa (tu českou jsme hledaly dost dlouho), bohoslužba, na kterou nebyl zakázán vstup, CREDO, které můžu odříkávat spolu s věřícími z celého světa. Jsem moc ráda, že naše putování po Izraeli končí právě tady.

Nazaret – Chrám Sv. Josefa

Nazaret a Chrám Panny Marie

 

 

 

 

 

 

 

A co je ještě lepší, i zde se najdou chvilky, které člověka jednoduše pobaví. Například ve výloze vystavení čokoládoví Andělé a Mikuláši. A to jsem si myslela, že další vánoce budou až za 8 měsíců 😉

5.4. Čtvrtek v Nazaretu

No a teď už jen cesta do Haify a zítra odlet z Tel Avivu. Určitě ještě pošlu pár posledních dojmů 😊

Dar z Československa

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.