4. – 5.5. Setkání s Buddhismem v Himálajích

Dharamsala… sídlo tibetské exilové vlády a taky Dalajlámy. Město, kde samotnou Dharamsalu a slavnou Mc Leod Ganji dělí převýšení 1000 metrů.

Foto Dharamsaly

Dharamsala

Pro ty z vás, kdo četli Dalajlamovu kočku, místo snad trochu více poetické než je realita, ale přesto krásné a čímsi nesmírně charismatické. Jakoby samotná přítomnost Jeho Svatosti to místo změnila…

foto stánků v Dharamsale

Cesty lemované stánky

Jasně, i tady potkáte prodavače všeho, stánky se vším, provoz, že se bojíte přejít silnici. Ale přesto přese všechno je to takové jiné. Snad opravdovější a upřímnější.

Mezi nekonečnou řadou mnichů se proplétají Tibeťané v civilu. Obdivuji módu jejich šatů a už si plánuji, jak si takové nechám ušít. Všechny silnice jsou lemované krámky, které nabízí zaručeně originální tibetské výrobky.

Foto z ulic Dharamsaly

Cesta ke klášteru Namgyal je lemovaná hudebníky, kteří hrají na známé i neznámé hudební nástroje. Do toho všeho místní kolorit podtrhuje směs vůni a pachů vinoucí se z různých a přiznejme si, že někdy i hrůzných, stravovacích zařízení. To vše je pak podtrženo podmanivou vůni neustále doutnajících vonných tyčinek. Tak asi nějak takto vypadá Dharamsala obklíčená štíty himalájských velikánů. No prostě zážitek pro bohy.

Dharamsala a Himaláje
Dalajlámovo požehnání jsme sice nedostali (pro mě to už byl několikátý pokus – ale já to nevzdávám), ale hned další den v Biru nám to vynahradila účast na večerní meditaci v chrámu místní univerzity a požehnání od pravého Lámy.

Foto - Erika Slabá a Láma
Jsme spokojení a po skoro evropské kávě uléháme příjemně unavení a dobře rozpoložení 😀

fotka z Dharamsaly

foto - obchůdky v Dharamsale

foto z chrámu, Dharamsala

Foto s mnichem, Dharamsala

Dharamsala - příroda

Dharamsala - cestičky

Meditace v chrámu, Dharamsala

chrám Dharamsala

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.