Indie tradičně i netradičně

30.9. Indie tradičně i netradičně

Indie tradičně i netradičně. Od snídaně s místními až po pohádkový Taj Mahal. Vstáváme už v 5.30, abychom stihli východ slunce u nejslavnější hrobky na světě. Každý cestovatel chce toto místo vidět. Vždyť se jedná o jeden ze sedmi divů světa! Já za sebe musím ale říct, že byť je Taj Mahal opravdu úžasný, u mě osobně neplatí „vidět a zemřít“. Celá Indie je poseta úžasnými památkami a mně trochu odrazují davy lidí, kteří celý komplex obsadili. Každý si chce udělat fotku, každý chce oznámit, že je právě na tomto místě. Někdy mám pocit, že lidé tady tráví více času u sociálních sítí a fotoaparátů než u toho, aby si užívali nádheru řemeslné práce, která nemá obdoby.
Přímo z Taje vyrážíme na další cestu, která nás vede do Jaipuru. Samotná cesta může být v Indii cílem a jen to, co člověk vidí z auta, vydá na celou knihu. Ale to, co nás čekalo v  Monkey Temple v Jaipuru předčilo všechna naše očekávání.
Představovala jsem si Chrám boha Hanumanna asi jako jeden z dalších, nádherných indických chrámů. Ani ve snu jsem ale netušila, že celý chrámový prostor je plný opiček, které zde žijí a dělají radost i rošťárny všem, kteří o to stojí. Díky místnímu, naprosto bravurnímu, průvodci, který zde provází již více než deset let a všechny opičky zná a ony znají jeho, zažili jsme s nimi velké radosti a nádherné lumpárny. Skákající, lezoucí, panáčkující a mazlící se opičky nás provázely na každém kroku a všechny jsme si užily mazlení i focení s těmito nádhernými stvořeními.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.