30.8. – 31.8.2018 Růžové město Jaipur

Už tolik krát jsem psala o Jaipuru. Není snad žádná cesta do Indie, kdy bych toto město nenavštívila. Jednou ho mám ráda, po druhé mě zaujme, někdy zase už nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale pořád a pořád se do něj vracím, jako na návštěvu ke starému strýčkovi, kterého sice máte rádi, ale občas vám přijde, že si už nemáte o čem povídat.

Pak ale nastane ten okamžik, kdy se to úplně změní a najednou uslyšíte nový, neokoukaný a zcela specifický příběh. Stejně tak umí překvapit i Jaipur. Znám už tolik slavných jaipurských míst: pevnost Amber, Jantar Mantar, Hawal Mahal, City palace, Monkey Temple, Watter Palace, původní studny a hinduistické chrámy. Na všech těchto místech jsem už byla mnohokrát. A opravdu mě už nepřekvapí. Pak se ale vyloupne něco nového. Nevšedního. Krásného. Turisty nenavštěvovaného. . .

Ano, je tady nový, neokoukaný, zajímavý příběh. Tentokráte jsem objevila palác Džaisinga II. Ten I. založil Jaipur. Ten druhý v něm vystavěl nádherný palácový komplex, obestavěný hradbami, které připomínají Velkou Čínskou zeď. Po schodech jdete tak vysoko, že máte pocit, že se dotknete nebe. A na konci vás čeká malý chrám, postavený ve zdi.

A to je právě to jedno z tajemství Indie. Vždycky, opravdu vždycky objevíte a zažijete něco nového, nečekaného a překvapujícího. Nikdy vás nepřestane bavit tuto zemi poznávat a objevovat. A celý život vám nebude stačit na to, abyste ji poznali na 100%.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.