30.3. Velký pátek v Izraeli

A jsme tady. Izrael. Země, ke které se vážou Velikonoce tak, jako k žádné jiné.


Už před přistáním jsem zažila to nejpodivnější hlášení posádky: po vstupu do izraelského vzdušného prostoru se musí všichni připoutat a až do přistání nesmí vstát ze svých sedadel. . . Ale to bylo asi jediné překvapení, které jsem prozatím zažila. Odbavení v Tel Avivu, jízda autobusem do Jeruzaléma, lidé, které jsme potkávali a nakonec i náš domácí – vše klidné, rozvážné a navýsost přátelské.

Nejzajímavější okamžiky dnešního dne bylo povídání s naším domácím ( o historii, náboženství, kultuře ) a následně dlouhá procházka po „novém“ Jeruzalémě.

Tak a teď nějaké perličky dnešního dne: víte, kdy je nejvíce Židů v muslimské čtvrti? O šabatu 😀 A máte představu, jak vypadala naše první večeře v Izraeli? Brambory uvařené ve slupce s máslem a solí – a bylo to 100% košér 😁
Náš domácí právě odjel. Jeho dcera začala rodit a on bude poprvé dědečkem. Přejeme jim všem „good luck“
My jsme utahané jako koťata, takže asi brzo půjdeme spát. Zítra nás čeká Jeruzalémské Staré Město a den plný zážitků.
PS: jen se mi dnes tak docela bolestivě zastesklo po Indii. Ne že bych nebyla schopná jen jinam než tam, ale těšila jsem se na teplo a my tady máme našich úžasných 12 stupňů. Tak to teda nevím, jak dám 😥

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.