Džamí masdžid, India

30.10. Poslední den v Indii

Pro tentokráte poslední den v Indii. Po prohlídce, vskutku zážitkové, posledního chrámu a po nutných nákupech, přijímám pozvání do rodiny místního majitele cestovní agentury na oslavu svátku Diwali. Velice si tohoto pozvání vážím a jsem nadšena vynikající, tentokráte kašmírskou, kuchyní.

Všeho dění se účastní rodinný přítel, vyznáním sulfista, který je na cestě stát se svatým mužem.  Určitě o něm ještě někdy uslyším, protože jsme propovídali skoro celou noc.  Povídali jsme si o Bohu, víře, humanitě. On muslim, já křesťanka, stejné názory, podobná slova. Ptá se mně, co považuji v životě za nejvíc. A já říkám “Lásku”. On s tím souhlasí a říká, že láska je hodně vysoko. On ale, už nehledá jen lásku, Boha nebo víru. Na nejvyšší příčku pokládá “lidskost” v plném významu toho slova. Mám nad čím přemýšlet. A to nejen teď, ale i velkou část letu zpátky domů.

Ale kde je vlastně domů?  Na letišti zjišťuji, že nechci opustit tuto zemi. Ohromně vnímám, jak mě mění, formuje. Dává mi nová přátelství, poznatky, zážitky. Naučila mně překonávat své hranice, vnímat své emoce, pocity a třeba i vášně.

Děkuji Ti, Indie. Zastavila jsi můj život. Já se vrátím. Brzo. Slibuji.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.