29.8.2018 Holy city aneb blázinec na ulicích

Deset hodin jízdy. Ujetá vzdálenost cca 500 km. Začátek v rozpálené poušti, vcelku klidném a čistém a námi milovaném městě Jaisalmer. Cíl deštěm skrápěný, lidmi přeplněný a odpadky přetékající Pushkar.

No byla to opravdu silná změna a chvíli nám trvalo se jí přizpůsobit. Vlastně ani nevím, jestli se mi to úplně povedlo. Jedna noc v Pushkaru není dostatek času na to, přivyknout si místnímu klimatu. Ale jako přestávka na cestě mezi Thárskou pouští a Zlatým trojúhelníkem opravdu stojí za to.

Pushkar je považován za Svaté město, neboli Holy City. Má jednu skutečnou zvláštnost a to jediný Chrám boha Brahmy na světě. Legenda vypráví, že při stvoření upustil stvořitel Brahma lotosový květ, a tam kde dopadly jeho okvětní lístky, vznikla na zemi jezera. Na břehu těch jezer bylo vybudováno město Pushkar.

A právě proto, nebo snad díky tomu, je to město s prozatím největší koncentrací Indů, svatých mužů krav a holistických existencí z celého světa na jeden metr čtvereční.

Ano, buďme spravedliví a poznamenejme, že v těchto dnech se zde slaví slavnost Shiva Wedding a i díky tomu je zde všeho ještě o něco více. Ale popravdě, neustále troubení motorek a jejich život (i ten náš) ohrožující jízda, neustálá snaha nahnat nás do nějakého chrámu a prodat nám cokoli, co se může přinést jako dar svatým mužům či některému z božstev a hlavně totální chaos, který zde vládne na ulicích, nám způsobil tak trochu bolení hlavy.

Ale i přes to – Pushkar stojí za to vidět. Příště sem chci na velbloudí trh. Největší trh s velbloudy a dobytkem v celé Indii. To bude zase blázinec :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.