Humujánova hrobka, Delhi

29.10. Delhi = SMOG

Delhi = SMOG. To je první, co mě napadne. Celé město je zahalené ve smogu, špatně se dýchá, ale Indům to evidentně nevadí. Připravují se na svůj svátek Diwali, což je něco jako naše vánoce. Ulice jsou plné stánků a lidí. Puch ulice, petardy, ohňostroje. No, skoro jako u nás . . . Poslední hodiny v Indii věnuji ještě těm nejkrásnější památkám v Delhi. Kutab Minar – největší cihlový minaret na světě a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou afgánské architektury. V Delhi je 11 historických měst a i v Kutab Minar je vidět, jak se zde mísily nejrůznější kultury. Jsou zde muslimské stavby, na které byly použity hinduistické sloupy se zaznamenanými výjevy z Kamasutry!!! Světový unikát.

Další nepřehlédnutelnou stavbou je bahajistický chrám, tzn. Lotosový květ. Je to v Delhi nejnavštěvovanější památka – stavba. Vlastně o památce se moc mluvit nedá, neb je starý jen několik desítek let. Jeho vzhled připomíná operu v Sidney, což není až tak překvapující, když zjistíte, že obě stavby mají stejného architekta.

Stíhám ještě prozkoumat Humajunovu hrabku a Raj Ghat – místo kde byl zpopelněn Mahatma Ghándí. Dvě vzpomínky na dva velké muže, kteří ovlivnili dění v celé Indii.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.