První společná snídaně

28.4. – Delhi, město mnoha protikladů

Delhi – město, které cestovatelé spíš nenávidí než milují. Město, které nikdy nespí a může nabídnout nekonečné množství zážitků. Město plné smogu, žebrajícich dětí, prodavačů všeho druhu a naháněčů cestovních kanceláří, hotelů a jiných pochybných podniků. To je jedna strana mince. Ta druhá je o 7 městech, na kterých Delhi stojí, o místech plných historie, kultury a hluboké víry – je jedno, v jakého Boha věříte. Miluji Delhi a učím své spolucestující, aby v něm taky objevili to krásné. Snad se mi to i tento krát povedlo 😀

Před Velkou páteční mešitou - to jsme byli ještě v civilu😀

Před Velkou páteční mešitou – to jsme byli ještě v civilu😀

Po překonání časového posunu a chvilce oddechu vyrážíme nejprve do Old Delhi. Velka páteční mešita nás jako obvykle přivítala vlídně, jen tentokrát jsme asi úplně nedodrželi dress code, protože nás všechny navlékli do neforemnych hábitů, ze kterých nám koukala jen hlava.

V minaretu Páteční mešity.

V minaretu Páteční mešity.

 

Výhled z minaretu na město nám to ale bohatě vynahradil a my okouzleně zírali, jak je staré Dillí velké, barevné a z té výšky malebné. Na druhou stranu přiznávám, že u Starého Dillí jednoznačně platí „čím dál tím líp, ale čím blíže tím hůř“.

Pohled na Staré Dillí z ptačí perspektivy

Pohled na Staré Dillí z ptačí perspektivy.

 

Malebnost se vytrácí při jízdě rikšou po uličkách tak hubených, že se slunce ztrácí a masy lidí , které tady proudí, vás udiví směsicí barev, pachů, slov, posunků. Ale zážitek to byl. A velký. Ve zdraví jsme přežili i dvě drobné rikša nehody.

Pak už přišla na řadu Červená Pevnost, Raj Ghát, Indiánské Gate a Prezidentský palác. Tolik krásných míst… A tak fajn lidé se mnou. Musím přiznat, že tentokrát nevím, zda já utahala je nebo oni mne 😀😀😀  ale bylo mi s nimi skvěle a moc se těším na další dny.

Zahrady Lodhi

Zahrady Lodhi.

Odpočinek jsme nakonec našli v Zahradách Lodhi, které jsou jedním z nejkrásnějších parku v Indii. Starodávné hrobky uprostřed barevných zahrad, ptačí zpěv a vůně cizokrajných květin… Některé to tak ukolébalo, že si museli dát šlofíka, jiné zase nabilo a měli chuť ihned vyrazit dále.

Raj ghat- místo zpopelnění Mahátmá Ghandiho.

Raj ghat- místo zpopelnění Mahátmá Ghandiho.

 

Pro mne to byla chvilka zastavení se. Konečně jsem měla možnost si pořádně uvědomit, že jsem zpátky 😀😀😀 A šťastná. Moc.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.