26.10.2019 Persie – tak trochu jiný příběh

Milí přátelé, tentokráte vám budu vyprávět ze svých cest tak trochu jiný příběh. O trochu jiné zemi. Nebo hodně jiný příběh z hodně jiné země?

Každopádně země začínající písmenem „I“ se mi asi stávají osudné. Indie, Izrael, Itálie a teď Írán . . . Všechno země, které mi hodně otevřely oči a hodně mě ovlivnily. Ne že bych necestovala jinam – vždyť mě už znáte, doma moc neposedím. Ale ta moje „ííííííčka“

A tak jsem pro tuto etapu svého života bezmyšlenkovitě vyměnila jedno „I“ za jiné. Tak uvidíme, co to udělá :o)

Každopádně 26.10. jsem se dvěmi kamarády přistála na letišti v Teheránu. Moc jim oběma děkuji, za trpělivost, kterou se mnou měli. Neboť již ten den večer jsem je nechala jít vlastní cestou a přiznávám, trochu sobecky, se rozhodla ochutnat tuto zemi tak trochu jinak . . . .

První překvapení: Přistáváme. V letadle obrazovka hlásí, že do přistání zbývají jen nějaké dvě minuty, ale my jsme stále více než 1500 metrů vysoko. Tak jen doufám, že se obrazovka mýlí a pilot to nevezme střemhlav dolů. Ale vážně, ještě pár okamžiků a kola se dotknou ranwaye. Jaké překvapení . . . Asi kdybych se více na tuto cestu připravila, věděla bych, že Teherán je vysokohorké město.  Leží bezmála 1000 m.n.m.

První uvítání: Letiště v Teheránu je v porovnání s těmi, které tak důvěrně znám, hrozně malé. Vítá nás teplota kolem 15 stupňů, modrá obloha, velice krátká kontrola dokladů, narychlo nasazený šátek a už jsme venku. Z hostelu máme zajištěný odvoz z letiště, milý mladý kluk s perfektní angličtinou nás srdečně vítá, a něž vjedeme do města, kupuje nám pití a první porci té nejlepší tradiční íránské zmrzliny. Jak brzo zjistím, obsahuje růžovou vodu, šafrán a pistácie. Tyto tři ingredience, společně nebo každá zvlášť, se objevují snad v každém místním jídle. Mňam, mňam, mňam :o)

První dojmy: Čisté, moderní město. Neuvěřitelně milí lidé a ohromná pohostinnost. Provoz na silnicích taková asijský, ale na rozdíl od Indie, tady bych se řídit nebála.

Už teď jsem se zamilovala. Tak uvidíme, co přinesou další dny.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.