republic day

26.1.2018 INDIA REPUBLIC DAY

V Indii se pořád něco slaví. 26. 1. ráno mě cca ve tři hodiny vzbudil příchozí telefonát. Zcela rozespalá koukám, kdo mi volá, a vidím příchozí telefonát z Indie. Trochu podrážděně jsem zvedla telefon a na druhé straně slyším: „Happy Republic Day“. V návalu sentimentality jsem slušně poděkovala a pokusila se vysvětlit, že si moc vážím toho, že se automaticky předpokládá, že i já v Česku budu slavit India Republic Day, ale pokud to bude alespoň trochu možné, tak jako že bych ho začala slavit až za pár hodin, protože já mám ještě noc. Pochopení se dostavilo velice pozvolna, ale dostavilo se, a bylo mi dopřáno ještě pár minut spánku.

Ne ale na dlouho, protože asi od páté ráno mi začaly chodit textovky s těmi nejprapodivnějšími pozdravy v tento, pro Indii tak důležitý den.

S několika přáními se s Vámi ráda podělím, ale nejprve tedy alespoň pár informací k tomu, co to vlastně tento svátek je:

Svátek „Den republiky“ se slaví v Indii vždy 26. ledna a je to den, kdy v roce 1950 vstoupila v platnost indická ústava. Tím, se definitivně po mnoha letech nadvlády stala Indie opět nezávislou republikou.

Takže, milá Indie, i já Ti přeji vše nej nej ke Tvým novodobým 68. narozeninám. Happy republic day.

 

 

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.