20.8.2017 Shengenské vízum

Moje poslední loučení v Delhi se neslo v příslibu brzké návštěvy z Indie v ČR. Aby řeč nestála, pustila jsem se do vyřizování potřebných dokumentů krátce po svém návratu. Dnes je to už téměř dva měsíce, kdy se snažím zařídit schengenské vízum a stále ještě nejsem v té fázi, abych mohla potvrdit, že vše klapne podle očekávání. Tak jen krátce přiblížím, co se vlastně děje :o)

Týden 1 – Zoufale hledám na internetu informace, co vše je zapotřebí proto, aby do ČR mohl přijet někdo z Indie. Na stránkách ministerstva zahraničí nalézám potřebné pokyny, stahuji si formulář žádosti a začínám vypisovat. Spolu se seznamem všeho, co je nutno zařídit na indické straně (letenka, kopie pasu, forky, zdravotní pojištění, výpisy z účtu, dopis s vysvětlením důvodu cesty) zasílám mailem do Indie.

Týden 2 – Čekám na odpovědi z Indie a mezitím se na stránkých MV dočítám, že je ještě z mé strany zapotřebí doložit Invitation letter – což je ale vlastně formulář, který musím vyplnit a odevzdat k potvrzení na cizinecké policii.

Týden 3 – Dostávám odpovědi z Indie – ale valná část důležitých informací chybí. Píšu opět a žádám o doplnění. Zároveň prohledávám celý internet a snažím se najít Invitation letter pro cizineckou policii.

Týden 4 – Již zcela zoufalá, protože formulář jsem nikde nenašla, volám na ministerstvo vnitra s nadějí, že mi poradí. Tam dostávám rychlou odpověď, že oni řeší jen dlouhodobé pobyty a ohledně krátkodobých se musím obrátit na cizineckou policii. Z Indie mi dorazí část požadovaných informací, ale opět nejsou všechny. Znovu píšu a sumarizuji, co vše ještě musím znát.

Týden 5 – Volám na cizineckou policii v Praze. Vysvětlím, co mám za problém. První úředník mi sdělí, že mi nerozumí a odkáže mě na jiné pracoviště. Volám na to druhé pracoviště a tam mi oznámí, že bych se měla obrátit na cizineckou policii v místě svého bydliště. Z Indie konečně dostávám všechny potřebné informace a kopii letenky. Připravuji plán cesty a posílám ke konzultaci. Plán je obratem schválen :o)

Týden 6 – Volám na cizineckou policii do Benešova a pro Boha je prosím, aby mi řekli, kde seženu ten příšerný dokument, který musím dát k potvrzení. Laskavá úřednice mne informuje o tom, že si ho musím vyzvednout osobně u nich, že neexistuje v elektronické podobě. Z Indie dostávám 3 maily, kdy již můžou jít na ambasádu do Delhi zažádat o vízum.

Týden 7 – Cizinecká policie má úřední dny jen v pondělí a ve středu. V pondělí v 8 hod si vyzvedávám nezbytný dokument. Zároveň jsem informována o tom, že musím zaplatit poplatek a doložit výpis ze svého účtu. Budu totiž za návštěvu z Indie ručit svým majetkem a musím doložit, že jsem schopna mu minimálně zajistit po celou dobu pobytu ubytování. Během týdne dávám dohromady vše potřebné. Dostávám další dva maily z Indie s dotazem, jak to vypadá.

Týden 8 – V pondělí v 8 hod jsem zpět na cizinecké policii. Vše vyplněno, doložený výpis z účtu, připravené peníze na poplatky. Dovídám se, že ale musím mít koupený kolek. Odcházím na poštu, kde si vystojím hodinovou frontu, vracím se na policii a konečně vše odevzdávám. Mám se vrátit za týden pro potvrzené doklady. Z Indie dostávám mail, že do formuláře se chybně uvedlo příjmení a bylo by dobré ho opravit. Zuřím!!! neb doklady jsou již odevzdány na cizinecké policii.

Týden 9 – Vyzvedávám si potvrzené doklady na cizinecké policii a ptám se, zda by bylo možno upravit příjmení. Je mi řečeno že nikoli, ale ať si to opravím na formuláři a doufám, že s tím nebudou problémy. Večer všechny dokumenty odesílám expresní poštou do Indie. Je mi slíbeno, že na místě budou do dvou dní. Platím 900 Kč za vcelku malou obálku.

Týden 10 – Denně dostávám zoufalé maily z Indie, že dopis stále nedorazil.

Týden 11 – Po 8 dnech je dopis konečně tam, kde má být a se všemi doklady je možno jít na Českou ambasádu v New Delhi.

Týden 12 – MÁME VYDANÉ SHENGENSKÉ VÍZUM :o)))))

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.