2.7. Všechno zlé je pro něco dobré

Dnešek je památný den. Zjistila jsem, že někdy se věci dějí a my je nevnímáme. Myšlenka přitahuje myšlenku a čin na sebe nenechá dlouho čekat. 

Včera, než jsme oba s Jogim odešli na kutě, stihli jsme se pěkně pohádat. Ono takové soužití na bázi přátelství mezi Češkou a Indem není občas jednoduché. Trávíme spolu v podstatě 24 hodin denně, a tak se asi není moc co divit, že občas přijde ponorka a občas drobná krize. Vlastně už ani nevím, proč jsme se pohádali, asi to byla nějaká hloupost ohledně zvyků, náboženství nebo kultury. Každopádně já jsem práskla dveřmi a naprosto neuváženě odešla z našeho bydlení ven, v kapse 200 rupií, bez pasu, telefonu, peněženky. No, hodně rychle jsem byla zpátky. Stihla jsem si na recepci koupit Colu, prohodit pár slov s nějakým člověkem, který tam právě přišel a mazala jsem zpět, neb jsem si jasně uvědomila, jakou dělám blbost :o) Jogiho pekelně pobavila moje reakce a hlavně to, že z celé hádky byla nakonec jen jedna lahev Coly.

Ovšem moje včerejší „crazy cola“ spustila reakci, kterou jsem nečekala. Onen muž, kterého jsem včera večer potkala na recepci, nebyl host, ale majitel. Brzy ráno volal Jogimu jeho kamarád, který nám zajistil toto ubytování, s tím, že by majitel s námi chtěl vypít čaj a promluvit si. Zkrátíme to. Majitel hotelu je poměrně zámožný muž, který vlastní v Manali několik nemovitosti, ale je nedotčený marketingem, reklamou, internetem atd. atd. Už dlouho plánuje jet do Evropy a navázat tam nějaké obchodní vztahy. A tak, jelikož jsem si šla pro „crazy colu“ a usmála jsem se na něj, rozhodl se, že mu se vším pomůžu. A my máme našeho prvního obchodního partnera. Velkou část dne jsme strávili s ním. Ukázal nám všechny svoje nemovitosti, domluvili jsme se, co a jak se bude dít a v září ho budu čekat v Praze. Tak to by mohlo stát za to. A tak nezbývá než podotknout, že opět někdy, i ty špatné věci můžou vést k něčemu dobrému. Pevné věřím, že tomu tak bude i v tomto případě.

Samotné Manali se mi moc líbí. A mít zde za průvodce místního majitele několika nemovitostí je vcelku prospěšné. Ukázal nám okolí, upozornil na krásy kolem a opravdu se nám věnoval. Možná až příliš :o) takže jsem nakonec byla docela ráda, že alespoň večer trávíme bez průvodce a podle svého.

 

Dnes jsem zase pózovala u nekonečného množství fotoaparátů. Mám z toho dvě speciální zkušenosti – jednu roztomilou a druhou ne tolik příjemnou. Když jsme byli navštívit místní slavný hinduistický chrám, na schodech k němu mne požádala skupinka mladých lidí, zda bych se s nimi nevyfotila. Odsouhlasila jsem jim jednu fotku. No, nakonec jich bylo více a více a v jednu chvíli mě to už přestalo bavit, tak jsem jim popřála hezký den a dala se na ústup. V tom mě jeden mladík chytil za ruku a jako že ne, že ještě on chce fotku. Držel mě dost pevně, kolem byla skupina jeho vrstevníku a Jogi nikde v dohledu. Popravdě musím říct, že nevím, jestli jsem se více bála nebo byla naštvaná, ale ani jeden pocit se mi nelíbil. Ruku jsem mu vykroutila, podívala se na něj svým nejnepříjemnějším pohledem a s hlavou vysoce zvednutou odcházela. Bylo to poprvé, kdy si na mně v Indii někdo dovolil sáhnout a já vím, že se vlastně nakonec nic nestalo, ale prostě se mi to nelíbilo!

Druhý zážitek byl, když jsme se byli projít v parku, který je zároveň nádherným hřištěm pro děti. Chtěla jsem kousek mezi lidi a tak jsme se vydali po pěšince mezi stromy, směrem kde nikdo nebyl. Když jsme ušli už značný kus cesty, viděli jsme, jak za námi někdo běží. Byl to nějaký mladý muž, evidentně ortodoxní muslim, dlouhé vousy, čepička na hlavě, tak mě napadlo, co se jako děje. Jen co k nám doběhl, poprosil o společnou fotku. No a co z toho vzniklo – skvělá fotka která potvrzuje, že i muslimové mají smysl pro humor. Tak humorně se tvářícího a chovajícího muslima jsem jaktěživ neviděla :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.