Agra

19.7.2019 A zase ta Agra

Jako zkušení cestovatelé jsme včera skočili ve Varánásí do vlaku a ten nás dnes ráno (s klasickým pár hodinovým zpožděním) vyložil v Agře. Agra je zastávkou snad všech cestovatelů do Indie a já jsem ji nemohla upřít svým parťákům ani tentokráte. Červená pevnost, Baby Taj a samozřejmě Taj Mahal . . . Tolik krásy a těch příběhů na jednom místě.

Všechny jsem vám už vyprávěla, ale my tentokráte zažili i něco navíc.

Vojtovi je špatně. Klasické trávicí trable, které v Indii potkají skoro každého. Dává si dnes na chvíli pauzu a my vyrážíme jako dámská jízda a užíváme si takový holčičí den. Trocha toho obdivu každou ženu potěší a my si ji užíváme při pití čaje, při procházce městem a nakonec i na místě tak krásném a tajemném jako je hrobka Akbara Velikého. Nejvýznamnější mughalský panovník zanechal svojí stopu nejen v Agře, ale on a jeho dynastie ovlivnili celou Indii na dlouhá desetiletí.

Jeho hrobka je jedno z nejsilnějších míst (avšak opomíjených), kde člověk může nejen najít hluboký klid a mír, ale taky například vidět antilopy, které se prohání v říji.

Abychom Vojtovi trochu vynahradili to, že dnes nebyl s námi, koupili jsme mu úžasný dárek. Tak co, líbil by se vám?

Každopádně všichni se do rána raději rychle uzdravili a tak jsme Taj Mahal už navštívili v plném složení :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.