18.5.2019 Návrat domů

Dnes se vracím domů – 24 hodin na cestě, 10.000 km, a skoro 14 hodin v Qataru. To je plán na dnešní den. Asi všechno, co bych napsala, se už najde v některém z mých předchozích článků. Jeden velký příběh se ale odehrál právě dnes v Qataru a já bych vám ho ráda vyprávěla.

Díllí – Doha – let normálně cca 2 hodiny, tentokráte ale asi o hodinu delší, protože se musíme vyhnout pakistánskému vzdušnému prostoru :o(

Doha – vízum při příletu zdarma, všude milí lidé, naprosto příjemné prostředí a byť se jedná o muslimskou a dosti konzervativní zemi, cítím se zde skvěle.

Cesta autobusem z letiště do města a zpět mě v přepočtu stojí 70 Kč a jezdit autobusem je tady úplná pohoda. Každý je ochotný a rád vám poradí co a jak.

Drobná komplikace nastává při příjezdu do města. A zde jedna dobrá rada z mé strany. Neplánujte si moc cesty do islámských zemí v období Rammadánu. Zavřené restaurace, velká část obchodů a dokonce i slavné Muzeum Islámského umění. Jsou cca dvě hodiny a život se tady opět rozeběhne až po západu slunce, což je někdy před šestou.

A v tom právě před zavřeným muzeem se mě nějaký mladý muž zeptá, jestli netuším, jak se dostat dovnitř. Příběh zkrátím. Tím klukem je mladý inženýr z Indie, který je v Doha první den a zítra zde začíná pracovat. Pro oba z nás to bylo milé překvapení. Dva cizinci, s láskou ke stejné zemi, v jiném světě . . .

Chtěla bych Vasu poděkovat, jak skvělým mi byl celý ten jeden den v Qataru parťákem. Vyprávěl mi o Indii, zase tak trochu jinak. Dal mi tipy na knihy, filmy. Vyprávěla jsem si s ním o tom, jak moc Indii miluju ale i o tom, jak moc nemám ráda davy mužů, kterým jde jen o to vyfotit se s vámi. Jak hrozně nesnáším slova“ one selfie, please“ a jak mě štve, že si v Indii žena pořád musí dávat pozor, aby nepřekročila tu tenkou hranici, kterou místní muži vnímají, mezi slušnou ženou a no prostě ne tak úplně slušnou.

Věřím, že jsem zde získala přítele a rádce, se kterým zůstanu v kontaktu a na oplátku, no jasně, při rozloučení jedno selfie bylo :o)))

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.