17.5.2019 Den, o kterém se nedá psát hned

O některých věcech se nedá psát hned. Člověk si je potřebuje prožít. A pro mě přesně takovým zážitkem byla moje návštěva naší ambasády v Dillí. Cítím ohromnou hrdost na to, že jsem Češka a velkou úctu k lidem, kteří naší zemi v Indii reprezentují. Jak pan velvyslanec, tak paní konzulka jsou neobyčejní představitelé našeho státu a jejich práce si zaslouží velký respekt.

Naše jednání se týkalo jak zcela soukromých záležitostí, tak se nakonec otočilo i k otázce možné spolupráce

Česká ambasáda se v Indii věnuje mnoha aktivitám, ale kromě jiného propůjčilo své prostory pro setkání žen, podnikatelek, které i přes všechny těžkosti a stále podřadné postavení se nechtějí nechat zahnat do kouta a touží po tom se v indické, stále ještě šovinistické společnosti, prosadit.

Protože jsem panu velvyslanci vyprávěla svůj příběh a s lítosti konstatovala, že jednat v Indii s muži není jednoduché a že bych mnohem raději komunikovala s ženami, ještě ten večer byla pro mě připravena schůzka s koordinátorkou celého tohoto „ženského hnutí“ s úžasnou dámou Aparnou.

No a co z toho bude dále? Nevím. Ale minimálně máme možnost podporovat ty úžasné, odvážné a hrdé ženy tím, že k nám budeme dovážet jejich produkty. Můžeme je vzdělávat a podporovat v nich odhodlání, nezůstat závislými na kultuře a náboženství.

Takže pokud jste tento můj blog dočetli až sem, prosím, jděte na naše stránky www.madeinindia.cz a sledujte, jaké produkty dovážíme, jaké ženy podporujeme a pojďte je podpořit s námi. Každý váš nákup přispěje k dobré věci. A já vám slibuji, že vás pravidelně a podrobně budu informovat o tom, jak se naše spolupráce dále vyvíjí.

S láskou a velkým díky,

Erika

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.