15.7. – Den třetí z Thachru do Bheem Dwar

Jsme pořád bez spojení. Internet na cestě z Thachru do Bheem Dwar pořád nefunguje a já pročítám poznámky, které mi k cestě napsal Joginder. Dnes by měl ujít 13,5 km, převýšení 2300 stop což je cca 700 metrů. Vzhledem ke včerejšku, kdy ušel 17 km s převýšením 1800 metrů, by to měl být v celku odpočinkový den. Venku se ochladilo a teplota se pohybuje v průběhu dne mezi 2 a 15 stupni.

Vychází se obvykle velice brzo ráno, kolem 4. hodiny. Dnes by Jogi měl první část cesty jít krásným, květinovým údolím. Pěšina se posléze stále více a více zařezává do úbočí kopců a nakonec se celý ztrácí v rozeklané soutěsce. Cca po hodině a půl chůze pak jedna strana soutěsky zmizí a místo ní je dolů hluboká roklina. Po další zhruba hodině chůze se člověk ocitne kousek od Kali Ghati, což je nevyšší vrchol Dandy Dhaar. Odtud je nádherný výhled na okolní hory, a člověk zůstává ochromeně stát nad nádherou, která zůstává ukryta zrakům většiny lidí.
Vylézt na samotnou Kali Ghati je hodně vyčerpávající úkon, ale zde, na tomto kouzelném vrcholu, si můžete prohlédnout Himaláje opravdu ve všech 360ti stupních. Kam až oko dohlédne, vidíte jen hory, v těch nejrůznějších podobách.

Prý si už zde člověk začíná uvědomovat větší Božskou přítomnost. Hory a nádherná květena prý umí promlouvat jazykem, který člověk v údolí nikdy neuslyší.

Na samotném vrcholku je pak umístěn malý chrám Kali-Top. Zde se uctívá bohyně Kálí, a je dobré vyžádat si její požehnání na další cestu.
Dalších 30 minut treku je odpočinkových. Mírné stoupání bez riskantních přechodů až do Bhim Talai. Bhim Talai je místo obklopené vysokými vrcholy a malými vodopády. Nyní jsme ve výšce 11279 stop.

Z Bhim Talai se dále pokračuje do Kunsy. Nejprve jdete po hedvábném mechovém koberci. Ale pak náhle se před vámi objeví ledovec, asi 500 m dlouhý a 80 m široký. Od ledovce pak vede téměř vertikální stoupání plné obřích kamenů až do Kunsy. Zde, ve výšce 12746 stop jste na místě dechberoucí scenérie…

Z Kunsy se pak pokračuje do Bheem Dwar. Jedná se více méně o procházku po rovině. Cesta je plná vzácných himalájských květin a keřů. Cesta je široká a poskytuje panoramatický výhled na hluboká údolí a rokle, velké vodopády a malé říčky, které často křižují i cestu, po které jdete. Cca po dvou hodinách se pak dostanete Bheem Dwar.

Zde by měl Jogi nocovat a následně další ráno vyrazit na samotnou nejposvátnější etapu své cesty. Zítra by měl absolvovat svojí Shrikhand Mahdev Yatra.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.