15.5.2019 Jeden úplně normální, obyčejný den

Tak u čeho dnes vlastně začít. Cesta do Jodhpuru byla krátká a v celku rychlá. Na necelých 100 km stačily dvě hodiny, takže paráda.

Jodhpur je už hodně blízko Thárské poušti a teploty tady stoupají na 40+. Takže se vůbec nedivím tomu, že všichni tady působí tak, jako že se jim prostě nic nechce.

Mně by se nechtělo taky. Není asi sezóna, takže byť je to turisty hodně vyhledávané místo, teď jich je tady jen pár a v hotelu jsem byla toho dopoledne jediný host.

Co dělat v takovém vedru – ideálně vypravit se někam, kde je klimatizace. Dobrovolně přiznávám, že jsem po posledních dnech už trochu utahaná, a tak v jedenáct odjíždím do beauty salonu, ze kterého se vracím po třetí odpoledne, po úžasné masáži, kosmetice a dalších lahůdkách, které jsem si opravdu vychutnala.

Takže pokud se budete chystat na svých cestách právě sem, určitě se ozvěte. Dám vám na tuto oázu v poušti kontakt :o)

Jodhpur mě baví. Asi i proto, že ho znám tak dobře, že prostě vyběhnu z hotelu a svižnou chůzi do 20 min jsem u dnes už kamarádky, ale původně jen dodavatelky našeho koření.

A jak jsem už psala, Indii hodně člověk poznává podle toho, s kým ji poznává. A protože Neelam je moderní, mladá žena, prostě večer s ní byl FUNNY.

Poprvé jsem v Indii byla na večeři v restauraci, která snoubí evropské pojetí čistoty a řádu s dokonalostí indické kuchyně. Takže si můžu škrtnout, máme svojí oblíbenou restauraci.

Vlastně ten dnešek byl úplně normální. Takový den, kdy si prostě vyrazíte s kamarádkou. A to mě až skoro děsí, jak normální pro mě Indie může být.

Sama nad tím přemýšlím. Jak se mění můj vztah k této neuvěřitelné zemi… Nejprve jí člověk začne ochutnávat a dostane hned dva pohlavky.

Ten první nádherou, která mu vyrazí dech, ten druhý bídou, která ho rozpláče.

Pak si na tuto zemi začnete dělat názor. Následně přijde rozhodnutí, zda jí milujete, nebo nenávidíte.

Podle toho, buď přijde další fáze, nebo ne. Tou další fází bývá obvykle procitnutí a hrůza z toho, kolik vás už to cestování stálo a o kolik vás už šikovní Indové obrali. Tudíž se rozhodnete, že nechcete být už jen turista a začnete pracovat na tom, abyste zde zdomácněli.

No a pro mě, výsledek toho snažení je právě to prožít tady jeden úplně normální, obyčejný den :o) Já si ho fakt užila :o)))

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.