14.7. Den druhý – ze základního tábora do Thachru

V sobotu ve 4:37 našeho času Jogi dorazil z Dillí do Shimly. Je to „sice“ jenom 360 km, ale většinu cesty jedete opravdu cestou – necestou. Kromě toho, v Indii si můžete vybrat dva způsoby autobusové dopravy. Buď jedete „Volvem“, což je luxusní, klimatizovaný autobus, ve kterém se dá i pohodlně spát, nebo jedete státní autobusovou dopravou, což je typ autobusů připomínající zhruba 50 let staré karosy. Místo klimatizace okna beze skel ale zato plné mříží a člověk je rád, když má vůbec celou jednu sedačku sám pro sebe. Navíc tyto autobusy zajíždí a staví v každé větší vesnici. Právě takovým autobusem jel Joginder, a i proto cesta trvala skoro 11 hodin.

 

Ze Shimly se pak vydal dalším autobusem k městečku Rampur, ze kterého se již dále pokračuje pěšky až k samotnému cíli – Svaté hoře Shrikhand Mahadev. Kousek za Rampurem došlo k přerušení našeho internetového spojení. V horách je minimum vysílačů, a tak je velice pravděpodobné, že budeme opět v kontaktu až za nějaké dva – tři dny.

 

Základní tábor pro samotný výstup je v malé vesničce Juan. Kolem celé vesničky se již tyčí masivy Himalájí a každý zde může obdivovat krásy matky přírody, malé domky, chrámy a jabloňové sady.
Když se projde celou vesnicí, přes jabloňové sady a louky plné orchidejí, dorazí se kolem malebného potoka, cca po 3 kilometrech chůze k místu zvanému Singhaard. Cesta sem trvá asi hodinu.
Zde je poslední zastávka a spojení s civilizací. Musíte si zde nechat vystavit povolení pro vstup do národního parku a máte možnost dokoupit poslední potraviny a případně si dát i poslední teplé jídlo.

 

Dále cesta pokračuje k Barathi Nalah ve výšce 7.200 stop, což je místo soutoků dvou potůčků a i sem je cesta ještě v celku nenáročná, trvá cca 3,5 hodiny a vzdálenost je opět nějaké 3 km.
Zde přejdete most a rázem jakoby se krajina zcela změnila. Je před Vámi 10 km úsek se stoupáním až 80 stupňů, který je známý jako Danda Dhaar. Prodíráte se zde přes hustý les, a když zvedenete hlavu, máte pocit, že hory stoupají až do nebe. Jedná se o jeden z nejobtížnějších výstupů na celé pouti a hned první den vám sebere velké množství sil, energie a dost často i odhodlání. Do Thacharu poutníci dorazí obvykle zcela vyčerpání.

Thachru, ve výšce 11.318 stop je místem, kde končí hranice stromů a další přísadou treku zůstávají už jen bylinky a keře. Zde by měl Jogi tuto noc nocovat. Tak mu i na tu dálku přeji klidné sny a hodně síly pro den třetí.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.