14.7.2019 Cestovní den

Jak jinak nazvat 24 hodin, které člověk stráví buď v letadle, nebo v autě, nebo ve vlaku. Nic lepšího mně nenapadá. Nebo bych ten dnešek mohla označit taky jako den, kdy se rozhodlo spadnout nebe.

Nejprve jsme byli na nebi my. Letěli jsme z Lehu zpět do Dillí a jak poznamenala Zuzka, tentokráte to ani nebyl tak pohled pro bohy jako spíš pohled bohů na zasněžené vrcholky Himalájí, nad kterými jsme prolétali…

Jak je človíček malinkatý, když i ty nejvyšší hory jsou z ptačí perspektivy jen jako pocukrované bábovičky.

Pak to byl přesun z letiště na nádraží. Tady jsme v reálu zažili indickou opravu vlaku. Bohužel toho našeho.

To vám tam tak stojíme a čekáme, až se bude dát nastoupit, a přesně k našemu vagónu přišel místní kontrolor aby se ujistil, že je vše v pořádku. Asi musel zkoušet nějaké kabely, když v tom se ozvala rána a jeden z kabelů začal hořet.  Všichni kromě nás zůstali indicky chladnými, jen my se pomalu posouvali co nejdále od místa vznícení.

Čekala jsem příjezd hasičů, nebo alespoň nějaký pokus o hašení. Ale vůbec nic se nestalo. Jen se počkalo, až přestaly šlehat plameny. Pak si kontrolor přivolal několik pomocníků a když místo vznícení vychladlo, vzali prostě velikou izolepu a všechno k sobě pěkně přilepili.

A možná právě proto nám bůh deště seslal padající nebe a poctivý indický monzun zalil vlak, lepící pásku i vše kolem ní a nakonec v Rishikeshi i nás.

Sice jsme přijeli s dvouhodinovým zpožděním, promokli jsme nejen na kůži ale i na vnitřní stranu nepromokavých báglů, ale žádný požár se už neopakoval.

A o to přece šlo :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.