ajurvédská medicína

14.5. Setkání s Ajurvédou a hledání kvalitního lékaře v Dillí

Mnohokrát jsem se již na svých cestách po Indii setkala s Ajurvédou, ale tentokrát bylo mé setkání zcela záměrné. Z Čech jsem si odvezla zakázku na dovoz různých léků na neduhy svých přátel. No a jelikož jsem chtěla dostát svým závazkům, poslední den v Dillí jsem se měla čile k akci 😀 To jsem ještě netušila, co všechno mě čeká, než seženu to, co jsem si předsevzala…

Všechno začalo tím, že mě napadlo: „kdo jiný než nefalšovaný obyvatel Dillí bude vědět, kdo je zde vyhlášený ajurvédský lékař?“ A tak jsem se zeptala Jogiho 😀  …a odpověď jsem nedostala.

Ono totiž ani tato otázka v Indii není tak jednoduchá. Leč padl jiný nápad a to ten, abych se podívala na internet?!? No, takto jsem si to sice nepředstavovala, ale taťka gůgl funguje všude a kupodivu na mně během chvíle vyplivnul dlouhý seznam lékařů, šamanů, svatých mužů a všech, kteří by cokoli s ajurvédou mohli mít společného. Tady jsem už opravdu ocenila Jogiho navigaci, minimálně bylo hodně poučné zopakovat si místopis Dillí. Nejprve jsme vyřadili ty, kteří nebyli v dojezdové vzdálenosti. Potom ty, kteří měli nevalné reference a nakonec jsme našli jednoho, který měl svoji ordinaci/prodejnu jen o několik bloků dále.

Venku se začalo zatahovat a mračna pokryla celou oblohu. My si stopli tuk tuk a v poryvech větru se nechali unášet k vytouženému krámku.

Sama jsem byla překvapená, co nás tam čekalo.

Otevřený obchůdek, kde bych si spíš uměla představit koupi čaje nebo náboženských předmětů ale určitě ne léků. Doktůrek v ušmudlané zástěře, pomocník bez zubů a malý klučík, který nás usadil na miniaturní, tvrdé židličky.

Těžkopádně jsem se s doktůrkem domluvila, co po něm a pro koho vlastně chci. On se tvářil, že mi naprosto rozumí, hodně rychle mi spočítal cenu (skoro 10.000 rupií) a pak začal na kousky papíru odsypávat různé směsi prášků. Za chvíli přede mnou stála hromada papírků plněných práškem a účet ne na 10.000 rupií ale téměř na 30.000 rupií (skoro 9.000 Kč), protože přece od začátku mi říkal, že je zapotřebí minimálně tříměsíční kůra a cenu mi samozřejmě uvedl jen za měsíc. Díky Bohu v tuto chvíli zasáhl můj parťák a jadrnou hindštinou mu vysvětlil, že tudy cesta opravdu, ale opravdu nevede. Já sice hindsky moc neumím, ale vsadím se, že jsem přesně odhadla, co si navzájem ti dva říkali.

Hodně rychle jsme se zvedli a za prudkých výkřiků uraženého doktůrka a pomalu se spouštějícího deště jsme vyrazili zpátky domů.

Byla jsem smutná, zklamaná a úplně bez nálady. Ale jak mi bylo už mnohokrát v Indii řečeno, je to prostě země neomezených možností a když jsem se cestou našemu tuk tuk řidiči zmínila, co se nám stalo, během chvíle jsme stáli před úplně jinými dveřmi a potkali úplně jinou kategorii lékaře, než před několika minutami.

Poznala jsem úžasného lékaře s opravdovým zájmem, znalostmi a chutí pustit se do boje se zákeřnou nemocí. A taky s plnou čekárnou, otcem, který má hned vedle svoji ordinaci a vše se synem řeší a nakonec cenami úplně jinými, pro pacienta značně přívětivějšími.

Od tohoto zážitku už pár dní uplynulo a doma jsem již téměř všechnu medicínu předala těm, kteří si ji objednali. A co mě těší nejvíce je to, že opravdu funguje 😀 😀 😀 Holky jsou spokojené a výsledky jsou vidět. Takže pane doktore díky a novou objednávku už ode mne máte v e-mailu 😁

ajurvédská medicína ajurvédská medicína ajurvédská medicína

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.