14.5.2019 Zase jednou to dobře dopadlo

Opravdu mě vysloveně fascinuje, jak málo Evropanů je teď v Indii. Ani v Dillí nebo Jaipuru jsem je nepotkávala, ale tady více na jihozápad není ani jeden.

Uvědomuju si, jak divně tady musím působit. A jak je zvláštní pronikat více a více do této kultury.

Už dávno se nebojím chodit po městech sama, povídat si s každým, kdo chce. Podávat si ruku s miliardou dětí, fotit se s davem holek, které se vždycky někde objeví, jezdit rikšou na místa známá i neznámá a teď i používat k navigaci v přeplněných uličkách klasickou googlovskou navigaci. Já teda smekám před googlem, nechápu, jak tohle dokázali zmapovat. A funguje to.

Navštívila jsem státní muzeum v Páli. Moc pěkné. Malé, ale opravdu příjemné. A jelikož jsem asi byla první návštěvník po velmi dlouhé době, ujal se mně přímo kurátor výstavy, aby mě muzeem provedl.

Tak si pojďte i vy se mnou užít trochu toho místního umění a historie :o)

Aby to ale nebylo všechno tak vážné, po absolvování prohlídky jsem se zeptala, zda je někde k mání toaleta. Velice ochotně mi řekli že ano a začali hledat klíč.

Pak mě odvedli na opačnou stranu komplexu a začali otevírat nejasné množství zámků, které mě měly dostat k teď již skoro nutnému záchodu. Ovšem jako na potvoru se jeden ze zámků nedařilo odemknout. Všichni začali běhat tam a zpátky, zkoušeli další a další klíče, ale nic.

Nakonec mě pozval kurátor výstavy, který měl v objektu svůj guest room a umožnil mi použít jeho WC.

Tak paráda :o) Zase jednou to dobře dopadlo.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.