řidič, společník, průvodce Indie

14.3. Naplnění mé vlastní karmy

Hólí pro mě mělo ještě jeden zážitek, který se udál toho dne večer. Můj doprovod, řidič a společník v jedné osobě, oslavy tak trochu přehnal. Bujaré veselí se Indii evidentně nevyhýbá. Následkem bylo nekonečné množství zpráv následované stejným množstvím zpráv omluvných :o) Mírně nabořené auto a ostuda před celým osazenstvem mého ubytování :o) Byla jsem v Indii asi poprvé fakt naštvaná. Chvíli jsem přemýšlela, co budu dělat dál a zvažovala svojí situaci.  Jednak jsem chtěla poznat opravdovou Indii, a to se mi teď daří, takže bych měla být spíše vděčná. Na druhou stranu je pozdní večer a zítra bych měla odjíždět dále. Sice si tady už nepřipadám cizí, ale pořád si nejsem jistá, zda sama, na vlastní pěst, dokončím plánovaný program. Trochu nervozní jsem šla spát a ráno byla hodně překvapená, když můj doprovod byl již vzhůru, čekal mě u snídaně a se slovy omluv mi stěhoval bágl do auta.  “Nechám ho v tom trochu vykoupat”, řekla jsem si a místo na sedadlo spolujezdce jsem si sedla dozadu.

Měli jsme před sebou mnohahodinovou jízdu do Udaipuru a  mně zlost ještě úplně nepřešla. Jogi, tak se jmenuje onen mladý muž, se tvářil tak sklesle a zahanbeně, až mi ho bylo líto. Co mě ale přesvědčilo, abych se opět z uražené turistky stala poznáním zanícenou cestovatelkou, byl spíše zcela prozaický fakt, že jsme tolikrát zastavovali a tolikrát mě zval na čaj, tu na ovocný, tu na džus nebo jídlo, až jsem si byla jistá, že pokud něco neudělám, tak dnes do Udaipuru nedorazíme vůbec.

Takže sedím opět na místě spolujezdce a s Jogim si začínáme povídat. Vše odpuštěno, vše zapomenutu a já poslouchám jeho vyprávění, ptám se a najednou se mi otevírá zcela nová kapitola poznávání Indie. Seznamuji se se zvyky a tradicemi hinduismu, ale také slyším osobnější příběh muže, který se zamiloval, měl se ženit, ale rodiče jeho milované ho odmítli přijmout do rodiny a udali ho za obtěžování na policii, kde strávil celý týden, aniž by vlastně věděl proč. S napětím naslouchám tomu, jak je těžké vymanit se z rodinných tradic a proč jeho otec upřednostňuje jeho staršího bratra. Najednou je mi Jogi velice blízký a jsem na něj nesmírně hrdá, protože je jako já. Jde si svojí cestou, touží po svobodě, lásce a nezávislosti.

A tak vzniklo jedno velké přátelství, které jsem dostala darem a vnímám ho jako naplnění mé vlastní karmy, protože jsem potkala někoho, kdo má se mnou karmickou sounáležitost, s kým si rozumím i beze slov, s kým mě sice dělí tisíce kilometrů, zcela jiná kultura, náboženství, zvyky i tradice, kdo mě ale dokáže rozesmát a spolu se mnou hledá to, co máme stejné a ne to, co nás rozděluje.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.