neni vizum jako vizum

14.1.2018 Není vízum jako vízum

Za tři dny má do ČR přiletět moje návštěva z Indie. Tentokrát má přiletět můj parťák, se kterým jsem procestovala velkou část této země, a o to více se těším, jak mu ukážu pro změnu mojí zemi, naši kulturu. Jelikož to není moje první indická návštěva v ČR, myslela jsem si, že už v tom umím chodit, ale velice záhy jsem se přesvědčila, že to tak není.

Připravena od minule a se seznamem všech potřebných dokumentů jsem v prosinci zažádala na naší cizinecké policii o udělení povolení k pobytu a nechala si potvrdit Invitation letter. Spolu se vším ostatním (zdravotní pojištění, itinerář pobytu, zvací dopis, sepsané důvod, proč chce navštívit ČR, kopie letenky, potvrzení o ubytování atd. atd.) jsem naplnila obálku a poučena od minule dva měsíce před předpokládaným příletem a vše odeslala do Indie. Týden před vánocemi můj parťák vše zdárně obdržel (trvalo to od nás do Delhi jen 18 dní) a se všemi těmito dokumenty odešel na Visa office. Nečekala jsem, že se může něco přihodit, proto mě hodně překvapilo, když mi volal a říkal mi, že po něm úředníci ještě chtějí další dokumenty, kromě jiného výpisy z jeho banky. Obratem jsem volala na naši ambasádu, kde mě navigovali, jak pokračovat a respektive mi sdělili, že máme trvat na svém a požadovat, aby se s pokojili s dokumenty, které jsme dodali. Joginder (můj partner) ale pro jistotu mezi svátky odjel domů (400 km do horské oblasti v Himachal Pradeshi), kde si vyžádal své výpisy z banky. Vrátil se 31. 12. a obratem šel opět na Visa office. Co se ovšem nestalo, úředník už najednou nechtěl jeho výpisy z banky, ale požadoval ty moje a k tomu mu sepsal seznam dalších sedmi dokumentů, které je zapotřebí dodat. Dožadovala jsem se, aby si mě onen úředník vzal na telefon a byla jsem rozhodnuta, že mu vše jasně vysvětlím, ale pán se mnou odmítl mluvit. Následovalo mých dalších několik telefonátů na naši ambasádu, kde mne stále ujišťovali, že si máme trvat na svém. Jelikož ale nebylo jak a u koho trvat na svém, během 24 hodin jsme dali dohromady další dokumenty a hned druhý den je tam Jogi odnesl.

Vyřízení Shengenského víza trvá až 15 dní. Poslední pokus s doručením dokumentů proběhl 2. 1. Letenka je zabookovaná na 18.1. Nervozita začíná stoupat.

Jogi byl na úřadě a já čekala na jeho telefonát. Asi po hodině mi volal zpátky, s tím, že úředník si dokumenty nechal, ale chce ještě doložit v ruce sepsané důvody návštěvy ČR, byť je již jednou dostal psané na počítači i s podpisy… Opět volám na ambasádu. Opět mě ujišťují, že máme trvat na svém.

Konečně 2. 1. odpoledne je úředník spokojen a vše odesílá ke zpracování.

Dnes je 14. 1. a vízum stále není vydáno. Máme poslední tři dny…

Jo Indie je prostě Indie. A Indický úředník je papežštější než sám papež.

Tak nám držte palce, ať to všechno dobře dopadne :o)

PS: Jen dodatek – poplatek za Shengenské vízum je 60 EUR. Ale v Indii se platí 80.

Sice tu zemi miluju, ale takové infarktové stavy se jinde zažít nedají.

Nebo se nás snad i indický úředník snaží naučit žít dneškem a přijímat svojí karmu? :o)))

PPS: Na druhou stranu děkuji České ambasádě v Delhi. Několikrát mi volali zpátky a snažili se mi pomoct, poradit. No a když v květnu poletím do Indie, tak se mám určitě stavit na kafe. Tak se už teď moc těším :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.