Svatá pouť

13.7.2018 – Svatá pouť

Dnes začíná další velké dobrodružství. Nejsem sice jeho přímý účastník, ale můj partner Joginder dnes vyráží na svojí „svatou pouť“. Ale abych začala opravdu od začátku.


Indie je země plná směsi náboženství a jak jsem už mnohokráte psala, cca 90% Indů jsou hinduisté. Hinduismus je náboženství, respektive skupina náboženství, v jehož čele stojí pantheon tří bohů. Brahma, Višnu a Shiva. Hinduismus nemá jednoznačný výklad JAK věřit a v kterého boha. Má spíše mnoho pravidel pro život a ne pro samotnou víru.
A tak každý v rámci hinduismu jde svojí cestou a hledá svůj vlastní způsob víry.

Joginder věří v Shivu. Poslední měsíce našeho partnerství byly hodně náročné a často se projevily diametrální rozdíly mezi indickou a evropskou náturou, způsobem uvažování a způsobem života. Přátelství a partnerství je ale cenné pro nás oba natolik, že se Jogi rozhodl vykonat speciální pouť a požádat Shivu o pomoc.

A tak dnes v 19 hod vyrazil na svojí pouť, která ho povede z Dillí do Shimly a odtud až k Indicko – Čínské hranici k městečku Rampur. Zde, uprostřed Himalájí, leží svatá hora jménem Shrikhand Mahadev. Shrikhand Mahadeva je jedním z nejnáročnějších náboženských treků v Indii. Prý jako by člověk šel po schodech do nebe.

Fakta:
Nadmořská výška 5.562 metrů ( cca 18.000 stop)

Typ stezky:

Obtížné přechody. Strmé stoupání, trek prochází hustým lesem, drsné kryty ledovců, skalnatá cesta, morény.

Základní tábor: vesnice Jaun nebo Singhaarh.

Itinerář:
Den 1: Jaun do Thaacharu. 15 km, 8 – 9 hod.

Den 2: Thaacharu do Bheem Duar, 13,5 km 9-10 hod.

Den 3: Bheem Duar do Shrikhand a zpět Bheem Duar, 14 km 9-10 hod

4. den: Bheem Duar do Jaona, 28,5 km 15-17 hod.

Shrikhand Mahadev je pouť i extrémní dobrodružný trek. Mnozí, včetně mého partnera věří, že Shrikhand Mahadev je jeden z příbytku lorda Shivy. Je součástí Velkého Himalájského národního parku.

Sedmdesát kilometrů dlouhá pouť Shrikhand Mahadev Yatra, je jedna z nejnáročnějších poutí na světě, vystupujících po healayských loukách za hranicí sněhu, na 72 stop vysoký vrchol skály, nazvaný Shivling, ve výšce 18 000 stop nad hladinou moře.

 

Tak nám oběma držte palce. Jogimu – ať mu tato pouť přinese klid, víru a naději a ať se z ní v pořádku vrátí. A mně ať o této pouti dokážu psát nezaujatě a nekoukám co pět minut na mobil, jestli se už ozval a je v pořádku.
Jakmile dostanu nějaké zprávy z jeho cesty, určitě zase napíšu.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.