Trh s kořením

13.5. Tradiční společná večeře

Hrozně ráda trávím večery v indických domácnostech. A stále a stále obdivuji, jak v minimalisticky zařízené kuchyni je možné vytvořit zcela originální a chuťově naprosto okouzlující jídlo. Už tradičně jeden z posledních večerů trávíme u Jogiho doma. Já už snad po sté obdivuji, jak kluci umí vařit, servírovat a celkově postarat se o tolik hladových krků. Nejprve přišel na řadu nákup potravin a s ním spojené vybírání správného koření, zeleniny a tento večer i masa.

V Indii jsou i nákupy minimalistické a obvykle se nakupuje jen tolik, co se dá ve velice krátké době zpracovat a sníst. Ani kousek nesmí přijít nazbyt a v domácnostech dost často nejsou lednice. No, alespoň člověk ví, že jí opravdu čerstvé jídlo.

 

Pak následuje cesta přes celé Dillí. Vaření v malé kuchyňce, kdy teplota venku je kolem čtyřicítky a v kuchyni stoupá až k padesáti stupňům. Já tentokrát vzorně pomáhám a pot mi smáčí opravdu celé tělo. Klimatizace tady totiž nenajdete… Už chápu, proč se v Indii večeří obvykle kolem deváté – desáté večer. To se alespoň trochu ochladí a člověk má na jídlo myšlenky.

 

Každopádně, byla to, jako obvykle mňamka a já mám pro další využití nové recepty 😜

 

Trh s kořením

Trh s kořením

 

A jde se na nákupy

Nákupy v Delhi

 

 

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.