13.5.2019 PÁLI

Občas se podívám i na místa, kam asi už nikdy příště nepojedu :o) Páli mě na první pohled moc nezaujalo. I když je slavné svojí minulostí, přítomnost tak trochu popírá jeho minulost.

Jeden z nejslavnějších indických jazyků pochází právě odtud a sloužil k napsání mnohých véd i buddhistických textů.

Vyjma mnoha, ale opravdu mnoha chrámů (především hinduistických a džinistických) tady toho až tak moc k vidění není. Ale nakonec i odtud si přináším zážitky, které moje „poprvé v Páli“ dělají, alespoň pro mě, nezapomenutelné.

Lakhotia Garden – takový vlastně skoro normální, ale příjemný park. Mohutné stromy nabízí stín veverkám a nekonečnému množství ptáků. Netopýři, papoušci, havrani a mnohé další druhy, které netuším, jak se jmenují, tady mají takový svůj malý ráj. Díky neustálému zalévání a nádobám na vodu vám v parku vlastně ani nebude připadat takové horko.

Když jsem do něho vešla já, bylo ještě před polednem a protože v Indii teď prostě není sezóna, překvapilo mně, kolik tam bylo lidí. Ale všichni jen místní.

Odněkud z parku hrála hudba a měla jsem pocit, jakoby někdo něco moderoval nebo uváděl, netuše ale, o co se jedná, užívala jsem si spíš zeleně a klidu.

Cestička mně ale stejně nakonec dovedla na prostranství, kde se evidentně dělo něco velmi, velmi zajímavého, protože celý prostor byl obklopený přihlížejícími.

Nechtěla jsem dělat úplně zvědavou ale stejně, co se to tam děje? Dva krásní mladí lidé v objetí, taneční hudba, kamery, lidé pobíhající všude kolem… Ano ano, zrovna se zde natáčí jeden z nových Bollywoodských trháků.

Shraddha Kapoor a její partner zde prožívají motivy Hříšného tance a film plný emocí, hudby, barev a intrik začíná kapitolu po kapitole vznikat. Ale co se nestalo.

Najednou, nějaká bloncka z Čech nepochopila, že tady je prostor jen pro vybrané a vstoupí jim nechtíc do záběru. Natáčení se okamžitě zastavuje, ale místo nadávek je slyšet jen hlas „klapky“ která se mně ptá, jestli mluvím hindi.

Ani se nenaděju a už se mi představuje režisér, producent a místo další klapky nastává focení s hlavními hrdiny a moje minuta slávy, kdy souhlasím, že si v jedné scéně s hlavní hrdinkou vyměním oční kontakt.

Takže přátelé, jestli pravidelně sledujete bollywoodské filmy, třeba mě v jednom z nich zahlédnete :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.