10.5. 2019 Indická pošta

I v Indii jsou dny, kdy se v podstatě nic zvláštního nestane.

Takže dneska jsem pracovala, vybírala, prohrabovala se miliardou šátků, serepetiček zajímavých i absurdních, krásných, i tak nějak indicky ošklivých.

Jezdila jsem rikšou.

Pila vynikající ledovou kávu z plastového kelímku.

Užívala si svých – no, co to vlastně jsou – dva rošťáci, dcera a syn mých přátel. Jestli chcete znát jména tak Humans hi a Kaushal (obě jména jsem si musela napsat a doufám, že si je zapamatuji), pro jistotu to je prostě moje princezna a malý maharádža :o)

Dostala jsem od nich pravé indické jméno – to moje, české, je zase složité pro ně. Takže prý nově jsem SONAM :o)))

Ale asi největší zážitek bylo odeslat balíček, který mě požádala kamarádka, abych vzala do Indie a poslala do Bombaje.

To bylo tak. Govind (kamarád) někam zavolal. Cca za 30 minut přijel pán na kole. Tady, mají pána na všechno. Tenhle byl přes poštovní zásilky. Projednalo se s ním, co bych potřebovala. Pán zase odjel. Přijel po další půl hodině a přijel na kole s vozíčkem. Na vozíčku si vezl váhu. Velkou. Vytáhl mapu, balíček změřil a poté zvážil. Pak něco začal počítat na kalkulačce a nakonec mi řekl cenu.

Byla hooodně vysoká.

Pán mi začal líčit, proč je tak vysoká, a Govind začal říkat, proč by tak vysoká být neměla. Tak to mi hlava nebere. Tady se smlouvá i o ceně poštovného!?!

Nakonec jsme se všichni dohodli, co jsem za to ochotná zaplatit. Pán si sbalil váhu i balíček a odjel. Za dalších dvacet minut se vrátil a přivezl mi potvrzení o předání zásilky. Papír byl napůl rozmočený. Bylo mi slíbeno, že se o to postarají a ať se nebojím, že se balíček určitě dostane na místo určení. No tak doufám, že to zvážili a změřili správně a hlavně, že to poslali na správnou adresu :o) Teď už to je jen v rukou indické pošty.

Ale i tak to byl krásný den.

No a zítra mířím z růžového města dále. Tentokráte do míst, kde jsem ještě nikdy nebyla, abych zase objevila alespoň kousíček Indie, kterou zatím neznám.

Už teď se těším, co mě čeká.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.