Češi v Helsinkách

10.3. Nečekané setkání v Helsinkách

Tak už zase sedím v letadle a skoro ani nevím, jak se to stalo. Okamžitý nápad? Myšlenka, která se sama zrealizovala? Neuvážené rozhodnutí? Nebo cesta, po které mám jít . . .

Po posledním návratu z Indie mi trvalo mnohem déle zvyknout si na realitu všedních dní než koupit novou letenku do Indie. A tak se teď vznáším někde nad Finskem a hlavou mi víří myšlenky na tehdy a teď, na to, co bylo a jaké to bude.

Cestuji mnohem více na lehko než posledně, mám mnohem méně plánů, ale zato více očekávání. Potkám se s lidmi, které už znám, navštívím místa známá i neznámá, a skutečně jsem zvědavá, jestli má Indie na mně pořád takový vliv.

Jedu tam především oslavit svátky Hólí (svátky barev), jednu z nejkrásnějších, ale také nejzprofanovanějších slavností v Indii.  Ale teď mám před sebou ještě dlouhé čekání v Helsinkách a pak skoro sedm hodin letu do Delhi.

 

A v Helsinkých se to stalo, takové krátké intermezzo, aneb jak se v Helsinkách dá mluvit česky :o)

 

Jen co jsem na letišti prošla odbavovací halou, nasedla jsem na autobus a rozhodla se, že si čekání zkrátím prohlídkou hlavního města Finska.  Ono to není velké město a jelikož neopouštím prostor EU, je to všechno takové… jednodušší.  A tak si jedu do centra, přemýšlím o tom, že bych si asi někde měla pořídit mapku, že jsem si o tomto městě měla něco přečíst, protože právě teď mě ani nenapadá, co bych vlastně měla chtít vidět. Vystoupila jsem na autobusovém nádraží, rozhlížím se kolem a po pár minutách jsem se rozhodla, kterým směrem se vydám (hlavně tedy přemýšlím, abych trefila zpátky :o) Ušla jsem pár kroků a ocitla se asi na nejrušnější helsinské křižovatce. Zde mi opravdu dochází fantazie a já zoufale přemýšlím, kam mám jít dále, když v tom slyším češtinu. No to mě tedy… Otáčím se a za sebou vidím dva lidičky, tak mého věku, jak se zájmem studují mapu a nahlas se baví, kam se vydají. Nejjednodušší bylo otočit se na ně a pěkně česky je oslovit. Myslím, že byli překvapeni úplně stejně jako prvně já :o) Tak to zkrátím. Aniž bychom o sobě věděli, byli jsme jediní tři cestovatelé, kteří tímto spojem letěli z Prahy do Delhi. Moji noví přátelé mě přibrali do party a společně jsme ne jenom prošli Helsinky, dali si pivo v hospodě Zetor, ale také jsme společně doletěli až do Delhi a rozloučili se po odbavení na letišti.

S Monikou jsem v kontaktu nadále. A mám velikou radost, že jsem měla čest je oba potkat. Bylo to s Vámi moc fajn.

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.