1.9.2018 Tisíckrát a znovu poprvé

Přesně tak si připadám, když se vracím do Agry. Znám ji. Důvěrně. Její nejznámější památky, světové dědictví UNECSO, Sedmý div světa v podobě Taj Mahalu. Znám jí i jako místo plné prodavačů kůže, mramoru a bůh ví čeho ještě. Znám její špinavé a zaplivané uličky, domky na kraji města plné sušených kravích výkalů. Jednoduše ji znám a i přesto, že si pokaždé říkám, že Taj už vidět nepotřebuji, zase v něm skončím.

Zase znovu vyprávím příběh plný lásky, bolesti a na konci i šílenství. Zase znovu ukazuji ty propracované detaily a vysvětluji, co to je krajkový mramor. A zase znovu se dohaduji s nějakým průvodcem, který nás nechce nechat na pokoji a s místní ochrankou. Tentokráte proto, že se jim nelíbí, že s sebou chceme do Taje vnést poznámkový sešit. Daný artikl prý je v Taj Mahalu striktně zakázaný. A tak začínám přemýšlet proč… Samotným papírem nic nezničím. Nic nezapálím. Nezpůsobím teroristický čin. Neohrozím nikoho (podřezat žíly se jim fakt nedá, i kdyby se člověk snažil). A tak se nechápavě ptám ochranky, proč? Když si neví rady s odpovědí, odvedou mě k šéfovi.

Ten tomu nasadí korunu, když mi vysvětlí, že to je prostě nařízení vlády a do Taj Mahalu se nesmí vnést žádný textový materiál. A telefony se můžou? To fakt neví, že dnes už na papír skoro nikdo nepíše a v telefonu mám taky texťák? Nakonec je šéf ochranky asi už unavený, bere blok k sobě a říká mi, že si ho mám při návratu u něj vyzvednout.

Takže zase nová zkušenost :o) Musím podotknout, že ho opravdu ohlídal a při východu z Taje nám ho vrátil :o)

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.