Foto - palác větrů Jaipur

1.5. – Pokaždé jiný Jaipur

První Máj, čas lásky či den práce jsme prožili v růžovém městě. No, růžovém… Všechny omítky byly kdysi natřené na růžovo na počest anglického krále, který se přišel podívat na svoji kolonii. Já ale můžu říct, že koloniální historii, snad kromě těch růžových omítek, mi v Jaipuru nic nepřipomíná.

Jsme tady v hlavním městě Rajastanu a všechno se točí kolem historie slavných maharádžů, hlavně Džajsingha II. Pevnost Amber, Městský palác, Jantar Mantar – slavné astrologické centrum s jedněmi z největších slunečních hodin na světě, které i dnes ukazují čas s přesností na dvě minuty…

Jaipur jsem měla ráda už od své první návštěvy, ale i zde platí, že čím více toto město znám, tím mi připadá půvabnější a pohodovější. Byť je mnohem více tradiční než třeba Dillí.

Fotka City palace v Jaipuru

City palace v Jaipuru

Konečně mám indickou SIM, a ani to tolik nebolelo 😀 Náročnější bylo dostat ji do náhradního mobilu, který jsem si s sebou přivezla. Zjistili jsme, že když se simka zasune do otvoru, do kterého nepatří, hodně blbě se dostává ven. Tři kluci, dvě holky a všichni jsme intenzivně pracovali na tom, jak malou věc dostat z příliš velkého, ale totálně nedostupného zákoutí mobilu. U nás v hotelu nikdo netušil, co to je šroubovák a jehla nám moc nepomohla. Takže nakonec mobil skončil u opraváře. Samotnou mě překvapily moje priority: raději se nechám připravit o starý telefon než o novou SIM 😀 Ale tak už to v Indii chodí. Priority se vám tady můžou změnit během pár okamžiků.

Posílám pár fotek z dnešního dne. Pojďte si s námi užít tu krásu.

 

Foto - zrcadlová síň Amber

Zrcadlová síň Amber

 

Foto - Amber

Miluji Amber 🙂

 

Foto - palác větrů Jaipur

Palác větrů Jaipur

Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.