1.4. Apríl v Izraeli

Nevím jestli vědomě či nevědomě, ale včera si s naší trpělivosti a smyslem pro humor osud pěkně pohrál.
Ráno jsme v dobré náladě vyrazili pro zabookované auto a s cca deseti kily na zádech prošly půlku Jeruzaléma.
Vše to začalo tím, že nás navigace zavedla na úplně jiná místa, než jsme potřebovaly. Sice jsme se prošly židovskou ortodoxní čtvrti, ale nakonec na poslední dva kilometry jsme si musely vzít taxi, jinak bychom asi dorazily až zítra 😀 Jaké bylo naše překvapení, když nám v autopůjčovně nejprve řekli, že auto bude až „někdy“ – snad to bude už dnes, pak po nás chtěli o 100 dolarů více a nakonec nás poslali čekat do kavárny, která byla zavřená… Musím přiznat, že to byla hodně velká zkouška naší trpělivosti 😥 Nakonec, celé udyndané, jsme se vykodrcaly cca ve čtyři odpoledne z Jeruzaléma v tak malinkatém autíčku, že máme problém si v něm i jen natáhnout nohy😁

Pak ale už následoval jen jeden velký zážitek za druhým.
Nejprve průjezd přes Izraelsko – Palestinskou „hranici“ na které je velký nápis, že „Obyvatelé Izraele mají vstup zakázán a hrozí jim na palestinském území nebezpečí.“.

Následně Betlém a místo, kde se narodil Kristus.

Pak cesta do Hebronu a odbočka k Herodionu, kde jsme se kochaly nádhernou přírodou, úplně jinou, plnou ostnatých drátů.

Se setměním jsme dorazily do Hebronu, a rozhodly se ubytovat v hostelu. Byť to nedělám běžně, tento můžu vřele doporučit. Jsme v Palestině, potkáváme lidi ze všech koutů světa, dobrodruhy, cestovatele, hledače duchovního probuzení. V jedné malé oáze klidu, v tak rozbouřené zemi, jsme našly čisté postele, teplou vodu a nádherné lidi z celého světa.

Po sladkém spánku nás bude čekat samotný Hebron, Město patriarchy Abrahama, další z měst rozdělených spory mezi Židy a Araby. Náš domácí nám slíbil, že nás nějak dostane na staré město, ikdyž je nyní z důvodu probíhajícího svátku Pesach uzavřené. Moc se těším. A snad se nám pak podaří dorazit i k Mrtvému moři.
Čeká nás další den plný zážitků.
Erika Slabá
Indie mi natolik přeskládala hodnoty, pohled na život, bohatství či chudobu a MNOHO dalšího, že jsem se rozhodla s Indií spojit svůj další život, Nyní v Indii část roku pobývám. Na tomto webu sdílím své ryze osobní zážitky a poselství pro každého, kdo se nebojí změny. Můžu Ti dát tipy a doporučení, pomoct naplánovat cestu, nebo můžeš vyrazit se mnou a zažít Indii ne „all inclusive“ avšak „all reality“.

3 možnosti, jak lépe zvládnout cestu do Indie

Které Ti mohu poskytnout osobně

Konzultace

Konzultace před cestou

Chystáš se do Indie na vlastní pěst sám či s přáteli?

Příprava cesty

Příprava cesty do Indie

Chystáš se sám nebo s přáteli do Indie a chceš pomoci?

India Forever

Společná cesta do Indie

Nemáš ambice vypravit se do Indie po vlastní ose?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.